Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie TV z soundbarem

Pafcio01 20 Lis 2016 09:06 315 3
  • #1 20 Lis 2016 09:06
    Pafcio01
    Poziom 7  

Cześć! Posiadam TV Samsung UE40EH5450 i chcę do tego podłączyć soundbara tez od Samsunga HW-450 i stąd moje dwa pytania:
    1. Jeśli posiadam plik avi, w którym dźwięk jest dekodowany w AC3 a mój soundbar wg opisu producenta w dekodowanych formatach ma wymienione: AAC, MP3, WMA, OGG, WAV, FLAC to co to oznacza? Soundbar nie będzie wstanie prawidłowo emitować dźwięku z efektami czy może w ogóle go nie będzie?
    2. Jak najlepiej połączyć ze sobą te dwa urządzenia by uzyskać jak najlepszą jakość i efekty? Mam zarówno możliwość przez hdmi jak i kablem optycznym.

0 3
  • #2 20 Lis 2016 12:30
    Kraniec_Internetów
    Poziom 38  

1. Jeżeli faktycznie nie obsługuje AC3 to dźwięku nie będzie. Przynajmniej po HDMI. Po złączu optycznym... Kto wie. To że nie jest wymieniony wcale nie znaczy że nie obsługuje. Mickey tak w kinie domowym.
    2. Na twoim miejscu wybrałbym optyczne.

0
  • #3 20 Lis 2016 12:56
    Pafcio01
    Poziom 7  

To trochę kicha... Myślałem, że może jest to tak, iż to TV zdekoduje dźwięk z filmu (film odtwarzany z pendrive umieszczonego w TV) a później przekaże to już do soundbara i dźwięk będzie ok. Może ktoś jeszcze coś podpowie?
    Podaję link do specyfikacji soundbara Link

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo