Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y580 - Windows 10 i Bluetooth

20 Lis 2016 10:55 2037 2
 • Poziom 9  
  Witajcie,

  Jakoś tak nie było potrzeby więc za bardzo mi to nie przeszkadzało - teraz zaszła potrzeba i zaczęło przeszkadzać jak cholera. A co? Brak bluetootha po Windows 10. W kilka słowach streszczę w czym problem.
  Komputer swego czasu chodził pod Windows 7PRO, później 8 i 8.1 . No i w końcu aktualizacja do 10 i dalsze aktualizacje. Później zachciało mi się zrobić pełną czystą reinstalację 10 (bez przechodzenia prze upgrady) i tu pojawił się problem. Bo od upgradów w systemie był Bluetooth - w Windows 10 też. Po czystej reinstalacji go nie ma. I w urządzeniach też nie ma o nim żadnej informacji (czy też o nie odnalezionym sterowniku czy nieznanym urządzeniu).
  Próby instalacji sterowników dla 8.1 (odpowiedzialnych za bluetooth) kończą się informacją, że program nie jest zgodny i nie będzie działać po znalezieniu jakiegoś odpowiednika tego software też nic się nie dzieje lub informacja, że nie ma właściwego sprzętu.

  Podobna sytuacja jest na Asus MV50 - tyle, że to bardzo leciwy sprzęt i dopiero zauważyłem to teraz jak na Lenovo był potrzebny mi bluetooth.

  Jakieś specjalne sterowniki są mi potrzebne czy jakieś "magiczne" czynności? Ktoś coś wie, pomoże?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 10  
  Hej a przeglądałeś neta w poszukiwaniu rozwiązania? bo z tego co ja znalazłem to ludzie miewali podobne problemy, ale jednego rozwiązania uniwersalnego nie znalazłem.

  "I recommend you to use bluetooth driver for the following thinkpad models which was provided for windows 10:

  Lenovo B430

  ThinkPad Edge E430, E435
  ThinkPad Edge E530, E535
  ThinkPad Edge E445, E545

  The following is URL;
  http://support.lenovo.com/us/en/downloads/ds031759

  I installed the above bluetooth driver for my Y580 after installing windows 10 and it works without any problem to me."

  "I have the same wifi/bluetooth on my z580 try the broadcom bluetooth updater, i used it on Win7 x64 and it worked fine, hopefully it will see you are using Win8 and download the appropriate driver.

  http://www.broadcom.com/support/bluetooth/update.php"

  lub

  https://forum.dobreprogramy.pl/brak-bluetooth-y580-512512t/
 • Poziom 9  
  Tak szukałem. Na powyższe tez trafiłem lecz niestety - to jest ten przypadek - gdzie przy instalacji dostaję - że nie wykryto urządzenia Bluetooth i mam sie upewnić, że jest ono włączone.