Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Ducato 3.0 Multijet 2012 - Żarzące się kontrolki na liczniku

20 Lis 2016 12:08 6060 9
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich forumowiczów, pacjentem jest Fiat Ducato 3.0 180km z 2012 roku.

Problemem są żarzące się kontrolki na wyświetlaczu (zazwyczaj jest to kontrolka od hamulca ręcznego, płynu hydraulicznego, świec żarowych)

Kontrolki żarzą się w sytuacji kiedy licznik "dostaje napięcie" tzn:

Podłączenie klemy akumulatora (żarzenie mija po kilkudziesięciu sekundach)
    Włączenie radia na wyłączonym silniku....
    Załączenie świateł awaryjnych.
    Załączenie wyłączenie alarmu...

Na włączonym silniku/przekręconym zapłonie żarzenie występuje cały czas, ponadto zauważyłem iż w momencie uruchomienia tempomatu (wtedy zapala się dodatkowa dioda na liczniku informująca o włączeniu tempomatu) , zaczynają żarzyć dodatkowe diody np: od ciśnienia oleju, poziomu płynu chłodniczego, świateł przeciwmgielnych.

Usterka pojawiła się od niedawna...

Od czego powinienem zacząć diagnostykę problemu?
    Czy jest to problem masy?
    Czy licznik jest uszkodzony?

W załączniku zdjęcia. Za pomoc z góry dziękuje.
  • IGE-XAO
  • Poziom 43  
    Ja myśle że coś było grzebane w aucie i po kilku tygodniach, latach problem wyszedł.

Dodano po 33 [sekundy]:

Czy masz go jako 1 właściciel?
  • Poziom 10  
    Tak, jestem 1 właścicielem.

Z wyposażenia dodatkowego dołożone
    webasto
    kamerka cofania
    rozłącznik masy akumulatora

Dodam że usterka pojawiła się niedawno
  • IGE-XAO
  • Poziom 36  
    barzaw4 napisał:

rozłącznik masy akumulatora

Przyczyna i skutek w jednym. Usuń i szukaj układu który ucierpiał, przy okazji znajdziesz zjadacza prądu-pierwotną usterkę.
  • Poziom 10  
    Zjadacz prądu to moduł pozycjonowania, auto często nie jeździ i dlatego potrafił po miesiącu rozładować samochód, jakieś inne sugestie?
  • Poziom 36  
    barzaw4 napisał:
    jakieś inne sugestie?

Podepnij na stole postawy zestaw z tablicą, wykluczysz sporą część auta z bezsensownych poszukiwań
  • Poziom 10  
    Oki, tak zamierzam zrobić

Dodano po 1 [godziny] 25 [minuty]:

Licznik wyjęty, ma piny od 1 do 18, potrzebuje schemat elektryczny dodam że ogólnodostępne pinouty w internecie nie są do tego modelu, gdzie kompletnie zmienili instalacje elektryczną...

1. Napewno potrzebuję schemat.
    2. Jak najprościej sprawdzić ten licznik tzn czy są jakieś piny na które mogę poddać 12V stałego i nic się nie stanie :) ?

W załączniku zdjęcie

Fiat Ducato 3.0 Multijet 2012 - Żarzące się kontrolki na liczniku

Dodano po 30 [minuty]:

EDIT

Udało się podłączyć na stole pinout następujacy jakby ktoś potrzebował 1 masa 2 +12v stałe , po podłaczeniu zasilania żarzą się te 3 diody i po pewnym czasie wygasają, co robimy dalej :) ?
  • Poziom 1  
    Witam. Mam takie sam problem z tym żarzeniem. Rozwiązał już ktoś ten problem?
  • Poziom 8  
    Witam,
    i jak kolego poradziles sobie z tymi kontrolkami ???
    jezeli tak to daj znac co bylo przyczyna Zarzenia sie tych kontrolek na liczniku.
    Pozdrawiam i do uslyszenia.
  • Poziom 10  
    Witam, jak było tak jest, rozmawiałem ostatnio z znajomym który też ma ducato i ma ten sam problem , najwidoczniej ten typ tak ma.