Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Electrolux KBI 300 - Chłodzi tylko dolny zamrażalnik

anubis76x 20 Lis 2016 15:26 1374 12
  • #1 20 Lis 2016 15:26
    anubis76x
    Poziom 14  

Dzień dobry
    Zdarzyła się nam w domu awaria.
    Lodówka pod zabudowę Electrolux KBI 300 przestała w połowie działać.
    Dolny zamrażalnik mrozi jak należy ale główna część lodówki nie.
    Co może być przyczyną ? wyjęliśmy lodówkę i z tyłu wszystko wygląda normalnie.
    Zastanawiam się czy jest sens wzywać serwisanta czy lepiej kupić nową podobnej klasy.
    Może ktoś zna podobne usterki w lodówkach tej firmy ?

0 12
  • #3 20 Lis 2016 21:29
    anubis76x
    Poziom 14  

Nie mam już instrukcji do tego modelu, nawet nie wiem czy posiada jeden czy dwa agregaty. Lodówka wyłączona jest od kilku nastu godzin więc lodu na pewno nie ma. Właśnie zdemontowałem rurkę plastikową wyprowadzającą wilgoć i nadmiar wody do takiej plastikowej tacki, była zapchana.

Z tego co sprawdziłem, lodówka ma jeden agregat. Chyba jednak wezwę fachowca, planuję pomieszkać tu max 3 lata więc nie ma sensu inwestować w nowy sprzęt, może uda się naprawić nie drogo.
    PS.
    Sprężarka załącza się raz na jakiś czas np przy wyłączeniu i włączeniu lodówki, w pozostałym czasie tylko szumi. Przesyłam zdjęcia.

0
  • #5 21 Lis 2016 12:36
    anubis76x
    Poziom 14  

artfik napisał:
    Witam ,jest ubytek gazu jeśli znajdziesz dobrego fachowca i poszuka dziury w układzie a potem nabije to ok. Samo dobicie gazu nic nie da ,bo temat szybko powróci.

To czemu dziala zamrażalnik ?

0
  • Pomocny post
    #6 21 Lis 2016 16:18
    jack63
    Poziom 41  

anubis76x napisał:

To czemu dziala zamrażalnik ?

A, skąd wiesz, że działa prawidłowo???
    Podobnie z częścią chłodziarkową. Nie zauważyłem żadnych informacji o temperaturach ...
    Wyciek czynnika chłodniczego to wręcz norma w układach z R600a.
    A może to tylko panika, bo woda wyciekła z chłodziatki....

0
  • #7 21 Lis 2016 20:02
    anubis76x
    Poziom 14  

Jaki może być koszt naprawy ? muszę skalkulować opłacalność.
    Wymiary lodówki:
    wysokość 177 cm
    szerokość (drzwi)53,8 cm
    wysokość drzwi górnych 103 cm
    wysokość drzwi od zamrażalki 64,4 cm.
    Co zauważyłem to że dolne drzwi od zamrażalki są chyba nie szczelne, w zamrażalniku szybko gromadzi się szron, drzwi dolne otwierają się z trudem, tak jak by się zasysały albo przymarzały, na obrzeżach uszczelek jest szron.
    Uszczelki niby czyszczone, zamrażalnik mrozi jak szalony, góra po mimo ustawienia na 6" (max) nie.
    Jakie modele / firmy przy zakupie byście polecali ? jakich nie brać ? chyba jednak kupię nową coś tańszego do 1400 zł A+ , lodówka z deko zasyfiona :)

0
  • #9 21 Lis 2016 23:07
    anubis76x
    Poziom 14  

Na tabliczce znamionowej jest informacja że to model ERN29601 .
    Z tego co czytałem nabijanie czynnikiem to koszt 150-300 zł, podobno warto samemu poszukać nieszczelności za pomocą wody z ludwikiem i pędzelka.
    Uszczelki jeszcze obejrzę i dokładnie umyję.
    ps. widzę że przewody miedziane są łączone chyba z aluminiowymi które prowadzą do wnętrza komór, to chyba nie najlepsze rozwiązanie.

0
  • #11 22 Lis 2016 18:37
    anubis76x
    Poziom 14  

No trudno, dziś zamawiamy Electrolux ENN2801BOW, wymiarami jest identyczna jak ta zepsuta, pasuje do istniejącej zabudowy, może wytrzyma do wyprowadzki.

0
  • #12 22 Lis 2016 19:38
    jack63
    Poziom 41  

Nie dziwię się, że kupujesz nową lodówkę. To rozsądny wybór w Twojej sytuacji, choć wbrew logice ochrony środowiska. Zostsłeś po prostu zmuszony, bo produkowane jest obecnie zwykłe dziadowstwo.

anubis76x napisał:
    może wytrzyma do wyprowadzki.

Oby...
    Nie wiem gdzie zamawiasz nową lodówkę, ale sprawdź Ikea. Dają tam długie gwarancje, bez specjalnych dopłat, choć pewnie ceny trochę wyższe.

0
  • #13 25 Mar 2017 08:58
    anubis76x
    Poziom 14  

Lodówkę wymieniłem na nową tej firmy o podobnych wymiarach pasujących do obecnej zabudowy, za 6-7 lat i tak się zepsuję w tedy kupię lodówkę wolno stojącą w stylu tetro w w jakimś fajnym kolorze ale to już w nowym lokum :)

0