Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE46F6400AW - włącza się i wyłącza

20 Lis 2016 16:00 1158 6
  • Poziom 19  
    Witam.
    Wymieniony TV włącza się i wyłącza, na krótko pojawia się napis SMART.
    Podejrzewam uszkodzoną pamięć FLASH, jednak nie mam do niej wsadu.
    Może jestem w błędzie, proszę kolegów o pomoc i z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.

• Poziom 39  
    Witam.

Warianty są dwa, najprawdopodobniej padł procek na płycie głównej lub uszkodzone jest podświetlanie matrycy. Tak, oczywiście są do tylko sugestie ale na jakiej podstawie ktoś ma udzielić prawidłowej odpowiedzi skoro nie podajesz informacji o napięciach i co do tej pory zrobiłeś po za przyglądaniem się telewizorowi? Poczytaj elektrodę, co drugi TV "smart" ma takie objawy jak Twój.
  • Poziom 19  
    Witam.
    Wymiana zasilacza nic nie dała - więc jest sprawny.
    Podświetlenie jest na pewno sprawne.
    Napięcia pomocnicze na płycie głównej są prawidłowe, pomimo krótkiego czasu włączenia.
    Czy kolega myśli że zawracałbym mu głowę bez sprawdzenia tych podstawowych rzeczy.
    Pozdrawiam.

• Poziom 39  
    Nie potwierdzam i nie zaprzeczam. Takie informacje jak powyżej podaje się w pierwszym poście jako informacja. Nie znam kolegi i nie czytam w myślach. Czym więcej mamy danych o uszkodzeniu tym prawdopodobieństwo wskazania obszaru uszkodzenia po prostu wzrasta.
    Z mojego doświadczenia winny jest (na 95%) procesor a dokładniej pękające kulki BGA. W tej serii Samsunga nie spotkałem się z tzw. ubitym softem.
  • Poziom 43  
    tomsmiss napisał:
    Czy kolega myśli że zawracałbym mu głowę bez sprawdzenia tych podstawowych rzeczy.

Czy kolega myśli, że my będziemy pisać "sprawdź to" tylko po to, aby dostać odpowiedź "już sprawdziłem", a po kolejnej sugestii przeczytać "też sprawdzone"?
    tomsmiss napisał:
    Wymiana zasilacza nic nie dała

Wymień płytę. Skoro robisz bezsensowne posunięcia z wymianą zasilacza, to to jest akurat sensowna porada.
    tomsmiss napisał:
    Podświetlenie jest na pewno sprawne.

I mamy wierzyć na słowo, czy faktycznie to sprawdziłeś? Jak?
    Jak czytam takie posty lub słucham klientów, to nie do końca wierzę, co znaczy włącza i wyłącza. ;)
  • Poziom 19  
    Dzięki PIOTR2608.
    A mirex niech weźmie coś na uspokojenie.
    Pozdrawiam i zamykam temat
  • Admin grupy GSM
    tomsmiss napisał:
    Wymieniony TV włącza się i wyłącza, na krótko pojawia się napis SMART.

Czasem zapomina się o rzeczach najprostszych, takie same objawy miałem jak u Ciebie i pomogło wejście w menu serwisowe z pilota i reset do ustawień fabrycznych. Próbowałeś to robić?