Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kuchenka gaz-elek. - wybija bezpiecznik.

kazik111267 20 Lis 2016 17:55 519 17
  • #1 20 Lis 2016 17:55
    kazik111267
    Poziom 14  

Kuchenka gaz-elek.
    Kilka minut po włączeniu piekarnika bezpiecznik różnicowy ''wybiło''.
    Gdy jest piekarnik jeszcze ciepły sama próba podłączenia do gniazdka od razu ''wybija''.
    Zimny piekarnik podłączenie do gniazdka kilka minut i ''wybija''
    Wybija po kilku minutach nawet gdy grzałki NIE SĄ włączone.
    Co może robić zwarcie.

0 17
  • #2 20 Lis 2016 18:06
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

COś zapewne uszkodzone, musisz rozebrać i patrzeć co jest wadliwe.

0
  • #3 20 Lis 2016 18:17
    osiniak75
    Poziom 27  

Do przeglądu instalacja w kuchence, objawy wskazują na uszkodzenie izolacji przewodu zerowego, choć może być też gdzieś upływ prądu z przewodu fazowego. Diabeł tkwi w szczegółach.

0
  • #4 21 Lis 2016 09:35
    kazik111267
    Poziom 14  

Podłączyłem do gniazdka bez uziemienia i nie wybija ( dobrze wiedzieć gdy przyjedzie teściowa) Żeby się do tego dobrać najpierw trzeba odkręcić rurę od gazu ziemnego. I wtedy da się wybudować kuchenkę.
    Chyba zawołam fachowca ( jestem mechanikiem maszyn)

0
  • #5 21 Lis 2016 09:55
    osiniak75
    Poziom 27  

No ja bym nie odważył się używać uszkodzonego piekarnika tym bardziej w gniazdku bez bolca, to nominowanie się do Nagrody Darwina. Piekarnik nie jest podłączony wężem? Oby fachowiec nie okazał się szpecem jak w USTERCE.

0
  • #6 28 Lis 2016 18:16
    kazik111267
    Poziom 14  

Wizualnie wydaje się że jest ok. Ale wybije nawet gdy odłączyłem grzałki.
    Podłączam do gniazdka ok.4 min i wybija. Kolejne próby wybija natychmiast . Musze odczekać jakieś 15min. i po podłączeniu to samo.
    Poddaje się.

0
  • #7 28 Lis 2016 19:10
    jaga134
    Poziom 24  

Spotkałem się kiedyś z przypadkiem,że z powodu poluzowanych zacisków przyłączeniowych zwęgliła się listwa zaciskowa.Pozornie wyglądało wszystko ok, ale gdy został włączony piekarnik, po paru minutach zaczęło iskrzyć pomiędzy zaciskami i następowało "wyrzucenie" zabezpieczenia. Po wymianie listwy wszystko wróciło do normy.

0
  • #8 28 Lis 2016 19:42
    osiniak75
    Poziom 27  

Wizualnie może być dobrze, omomierz prawdę Ci powie gdzie jest uszkodzona izolacja między ochronnym a zerem lub fazą. Jakie sterowanie jest tej kuchenki, bo objawy wskazują na upływ z kondensatora, jest tam jakaś elektronika?

0
  • #10 28 Lis 2016 20:53
    osiniak75
    Poziom 27  

Trochę elektroniki jest, do sprawdzenia programator. Wyrzuca zabezpieczenie w czasie gdy wszystkie funkcje piekarnika są wyłączone czy po załączeniu którejkolwiek?

1
  • #12 28 Lis 2016 21:46
    osiniak75
    Poziom 27  

Spróbowałbym odłączyć zasilanie programatora i wtedy włączyć jak nie wyrzuci to programator, jak poleci różnicowy to podejrzany przełącznik krzywkowy,

0
  • #13 29 Lis 2016 06:13
    newDJ
    Poziom 17  

Żadnej naprawy metodą prób i błędów.W pierszej kolejności odłącz urządzenie od instalacji gazowej,wysuń ją z zabudowy i zdejmij tylną obudowę(sześć wkrętów)Po prawej będziesz miał lstwę zasilającą i wiązkę przewodów do grzałek dolnej i górnej oraz termoobiegu, silnika wentylatota oraz wyłącznika termicznego.Sprawdź stan izolacji przewodów oraz elementy grzejne.Tam tkwi problem.

1
  • #14 29 Lis 2016 06:22
    maurycy123
    Poziom 32  

osiniak75 napisał:
    omomierz prawdę Ci powie gdzie jest uszkodzona izolacja między ochronnym a zerem lub fazą
    A to ciekawe. A ja głupi zawsze używam miernika do pomiaru rezystancji izolacji (np. MPI 530) za kilka tys. zł zamiast multimetru z marketu za 15zł.

0
  • #15 29 Lis 2016 06:53
    kazik111267
    Poziom 14  

newDJ napisał:
    Żadnej naprawy metodą prób i błędów.W pierszej kolejności odłącz urządzenie od instalacji gazowej,wysuń ją z zabudowy i zdejmij tylną obudowę(sześć wkrętów)Po prawej będziesz miał lstwę zasilającą i wiązkę przewodów do grzałek dolnej i górnej oraz termoobiegu, silnika wentylatota oraz wyłącznika termicznego.Sprawdź stan izolacji przewodów oraz elementy grzejne.Tam tkwi problem.
    To było robione kilka dni temu "wygląda ok"

0
  • #16 02 Gru 2016 16:09
    osiniak75
    Poziom 27  

maurycy123 napisał:
    A to ciekawe. A ja głupi zawsze używam miernika do pomiaru rezystancji izolacji (np. MPI 530) za kilka tys. zł zamiast multimetru z marketu za 15zł.
    Zapewne kolega próbujący uruchomić kuchenkę taki posiada lub po przeczytaniu tego posta niezwłocznie zakupi, bo każdy szanujący się domowy majsterklepka powinien mieć miernik za kilka tysięcy.

0
  • #17 02 Gru 2016 17:28
    maurycy123
    Poziom 32  

osiniak75 napisał:
    maurycy123 napisał:
    Zapewne kolega próbujący uruchomić kuchenkę taki posiada lub po przeczytaniu tego posta niezwłocznie zakupi, bo każdy szanujący się domowy majsterklepka powinien mieć miernik za kilka tysięcy.
    Dlatego szanujący się domowy majsterklepka nie powinien udzielać rad na temat pomiaru rezystancji izolacji. Chyba, że był to skrót myślowy i miał namyśli wykrycie zwarcie. Wtedy multimetr za 15zł wystarczy. Rezystancja izolacji a zwarcie to dwie różne sprawy. Uszkodzona izolacja wcale nie musi robić zwarcia.

0
  • #18 02 Gru 2016 17:53
    osiniak75
    Poziom 27  

Skończmy tę dyskusję, założyciel postu już odpuścił temat. Dalsze wątki nie wniosą nic nowego, obaj chyba wiemy na czym polega pomiar rezystancji izolacji. Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo