Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarny ekran podczas uruchamiania komputera - Windows 8.1

TeoMat 20 Lis 2016 18:09 213 3
  • #1 20 Lis 2016 18:09
    TeoMat
    Poziom 2  

Witam. Ostatnio spotkałem się z problemem podczas uruchamiania komputera. Gdy teoretycznie ma się już ukazać okno logowania.. nie ma nic, tylko czarny ekran. Jedyne co mogę wtedy zrobić to zresetować komputer.
    Sytuacja jest dziwna, bo stała się po ponownym włączeniu komputera chwilę później.
    Nie wiem co robić:/
    Pomoże ktoś?
    PS: mogę wejść do BIOSu.
    PS2: ten problem występuje po raz pierwszy.
    PS3: jestem tu nowy więc mogłem pochrzanić forum na którym powinienem zamieścić taki problem.

• #2 20 Lis 2016 18:53
    310artur
    Poziom 42  

Jak masz czarny ekran i klikniesz kombinacje klawiszy alt ctrl del to coś się pokaże?
    Da się w ogóle uruchomić system? Reset pomaga czy nijak nie pomaga?
    Model karty graficznej płyty głównej CPU i zasilacza to minimum.

• #3 20 Lis 2016 19:17
    TeoMat
    Poziom 2  

1. Jeśli klikne kombinację Ctrl + Alt + Del, to komputer uruchomi się tak jakby ponownie?
    2.Systemu nie da się uruchomić.
    3. Reset nie pomaga.. cały czas wyskakuje ten czarny ekran.
    4. Mogę gdzieś informacje o karcie graficznej, płycie głównej, cpu i zasilaczu znaleźć? Pomijając zaglądanie do wnętrza Pcta?

• #4 20 Lis 2016 19:37
    310artur
    Poziom 42  

Nie zaglądając dość trudno może w UEFI czy tam BIOS coś wypatrzysz.
    Nie wiem co stanie się jak klikniesz kombinacje. Może nic (system zawieszony), może reset (system odpowiada ale coś jest źle) a może nawet pokaże ci się jakiś obraz. Jak obraz znika to widzisz czerń ale monitor jest na standby czy nie? Dioda na nim to sygnalizuje.
    Uruchom system w trybie awaryjnym. W tym przypadku to może być trudne tu masz opis:
    http://www.download.net.pl/3-sposoby-na-uruchomienie-windowsa-8-81-w-trybie-awaryjnym/n/2832/
    W skrócie naciskasz F8 w czasie startu systemu. W trybie awaryjnym (jeśli obraz będzie) usuń sterownik karty graficznej. I zresetuj system.
    Po rozruchu możesz ponownie zainstalować sterownik. Jeśli obraz zniknie to prawdopodobnie uszkodzona jest karta graficzna.
    I tak to już dość daleko posunięta spekulacja - nie znam w zasadzie ani jednego podzespołu PC... Zakładam że masz kartę graficzną nie zintegrowaną. Na zintegrowanej też to pomóc może ale dalsza procedura jest już zupełnie inna.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME