Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man F2001 - automatyczna skrzynia biegów rozłącza jazdę

stan428 20 Lis 2016 18:37 1038 12
  • #1 20 Lis 2016 18:37
    stan428
    Poziom 9  

Man F2001 - automatyczna skrzynia biegów rozłącza jazdę
    Witam szukałem w opisach kontrolek i nigdzie nie napotkałem na taki symbol graficzny jak na obrazku w załączniku.Pojawiły się problemy ze skrzynią biegów świeci ta kontrolka i nie jestem pewien czy ona może mieć coś wspólnego z niedziałającą skrzynią biegów. Jest to samochód Man F2001 z zamontowaną skrzynią biegów Ecomat 6HP-600. w skrzyni biegów są zapisane błędy ponieważ można je wygenerować tylko nie mam opisu .Proszę o pomoc jeżeli dysponuje ktoś opisem kodów migowych do takiej skrzyni i ewentualnie schematem elektrycznym .Jeszcze opiszę dokładnie co się dzieje mianowicie po wybraniu biegu do jazdy samochód zacznie jechać po chwili rozłączy biegi i na tym kończy się jazda.Ponowne załączenie polega na wyłączeniu silnika odłączeniu klemy minusowej na chwilę po czym jest znowu przez chwilę sterowanie skrzynią że można przemieścić samochód na placu manewrowym.

0 12
  • #2 20 Lis 2016 19:56
    darfur5
    Poziom 30  

Nie jestem pewien ( bo też nigdzie nie znalazłem) ale może to być awaria czujnika zużycia okładzin hamulcowych/klocków, to moja sugestia ale mogę się mylić.A system ABS nic nie pokazuje ?

0
  • #3 20 Lis 2016 20:14
    stan428
    Poziom 9  

Kolego obok świeci jeszcze kontrolka żółta zużytych okladzin a ta kontrolka jest czerwona .Systemu abs nie diagnozowałem .

0
  • Pomocny post
    #4 20 Lis 2016 20:42
    gucio~1
    Poziom 21  

Witam. Na 99 % to kontrolka elektrozaworu ALB.

1
  • #5 20 Lis 2016 21:28
    stan428
    Poziom 9  

Elektrozawór o którym mowa współpracuje ze skrzynią biegów ?Nie wiem co znaczy skrót ALB.

Dodano po 28 [minuty]:

Oznaczenie ALB mają koretory siły hamowania a czy może o elektrozawór który sterowany jest wyłacznikiem na desce rozdzielczej który wspomaga ruszanie na wzniesieniu ?

0
  • #6 21 Lis 2016 08:54
    stan428
    Poziom 9  

Witam to może ktoś posiada schemat elektryczny do takiej skrzyni lub opis kodów migowych .

0
  • Pomocny post
    #7 21 Lis 2016 13:03
    davidwild
    Poziom 13  

Daj nr vin poszukam.

0
  • #8 21 Lis 2016 13:26
    svavecone
    Poziom 25  

Nie jest to po prostu czujnik powietrza ukladu zawieszenia i poniekad skrzyni ? Zwykle po naladowaniu powietrza gasnie ...lecz jak masz jakis problem z systemem cisnienia ...to moze nie zgasnac ...co przelozy sie na prace automatycznej skrzyni i ECASu .
    Nie zawsze przy tym wystepuja bledy ,gdyz sterownik skrzyni widzi to jako naturalny brak cisnienia i sam rozlaczy skrzynie .To samo dotyczy zawieszenia pneumatycznego .

0
  • #9 21 Lis 2016 13:37
    stan428
    Poziom 9  

Witam wychodzi na to że jest to kontrolka ograniczenia hamowania po nabiciu powietrza i wypoziomawniu samochodu gasnie .Zostaje tylko swiecąca żółta zużycia okładzin Skrzynia biegów bez zmian dalej brak jazdy .nr vin WMAT37ZZZ3L031404.

0
  • #10 21 Lis 2016 16:52
    svavecone
    Poziom 25  

Jezeli ze skrzyni NIE dochodza zadne zgrzty i sterownik sam swiadomie wrzuca spowrotem na bieg N to przyczyna moze byc brak lub nieprawidlowosc sygnalu wejscia/wyjscia czujnikow predkosci obrotowej . Jezeli skrzynia dalej pokazuje na wyswietlaczu jakis bieg ...i zacznie migac to raczej jest to usterka mechaniczna .
    Przytrzymaj dzwignie zmiany biegow ...( w gore lub dol ...nie pamietam ) i wylacz potem wlacz zaplon . Jedna opcja wskaze ci ilosc dotepnych biegow a druga ...bledy .
    Chyba ze myle rodzaj skrzyn biegow :( .

0
  • #12 21 Lis 2016 17:26
    stan428
    Poziom 9  

Witam na ten moment udało mi się skasowac błędy na skrzyni .Zrobiłem próbę i dalej to samo a nie zapisuje się żadna usterka. I ze skrzyni słychac takie delikatne odgłosy rzężenia. Według mnie coś mechanicznie się posypało .

0
  • #13 23 Lis 2016 13:43
    ROKADI

Poziom 19  

Witam jesteś z Krakowa podjedz do serwisu Modylnica zrobią diagnostykę i monitoringi i coś wyjdzie

0