Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielacz jednosekcyjny - Podnośnik hydrauliczny ciągnika SAM

20 Lis 2016 19:01 6177 26
 • Poziom 10  
  Proszę o poradę w hydraulice podnośnika traktorka typ SAM .
  Do budowy instalacji podnośnika hydraulicznego posiadam - Siłownik o jednostronnym działaniu, pompa hydrauliczna T-25, zbiornik na olej ,przewody wysokiego ciśnienia oraz rozdzielacz jedno sekcyjny od wózka widlaka BUŁGAR .Proszę znawców tematu a dokładnie o schemat połączeń układu hydraulicznego konkretnie do tego rozdzielacza . W załączeniu elementy jakie posiadam.Z góry dziękuję .
 • Poziom 25  
  Ruska pompa NSZ-10 nie wiem tylko lewa czy prawa. Rozdzielacz bez pozycji pływającej nie za bardzo się nadaje do podnośnika. W tym na zdjęciu na moje oko od góry dwa wyjścia ciśnieniowe i zasilanie od dołu. Siłownik jak siłownik....
 • Poziom 43  
  A jak na siłowniku jednostronnym chcesz zrobić podnoszenie jak nie odwróciłeś obrotów .
  Siłownik ma być zamontowany pod osią podnośnika.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Po drugie kup rozdzielacz z funkcją pływającą i koniecznie zaworem przelewowym 150 Bar.
 • Poziom 25  
  Pozycja pływająca to czwarte położenie w rozdzielaczu utrzymywane zatrzaskiem na którym tłoczysko siłownika może swobodnie przesuwać maszyna unoszona i opadająca tak jak ukształtowanie terenu. Np pług z kółkiem podporowym. Rozdzielacz bez tej pozycji się nada ale trzeba wolne nie podłączone wyjście ciśnieniowe na siłownik podłączyć do powrotu do zbiornika i dorobić blokadę dźwigni w położeniu przeciwnym do podnoszenia maszyny.
  lepiej kup rozdzielacz jednosekcyjny z pozycją pływającą o przepustowości 40 litrów. Wystarczy.
 • Poziom 10  
  Dzięki sewo.k jak dla mnie to wszystko co opisujesz trochę jest skomplikowane . Tak jak podpowiadasz trzeba kupić rozdzielacz z pozycją pływającą , tylko będę Cię prosił o schemat całej instalacji jeśli można .
  Pozdrawiam
 • Poziom 25  
  Nie ma tu żadnej filozofii jak kupisz rozdzielacz z pływającą pozycja jakiego dałeś opis podłączeń wcześniej.
  Zasilanie z pompy, powrót do zbiornika, jedno wyjście ciśnieniowe na jednostronny siłownik podnośnika a w drugie możesz wkręcić szybkozłącze i wykorzystać do jednostronnego innego siłownika np. kipra przyczepki.
 • Poziom 10  
  Pytanie do sewo.k jak bym chciał wykorzystać ten mój rozdzielacz to dolne przyłącze połączyć na zasilanie pompy a górne dwa jedno na siłownik a drugie na przelew z blokadą . Tak na logikę blokada będzie spełniać zadanie obieg oleju między pompa - rozdzielacz a zbiornik .
 • Poziom 25  
  Jeśli chcesz go wykorzystać do siłownika jednostronnego tak by miał pozycję "pływającą" to jedno ciśnieniowe wyjście podłączasz do siłownika a drugie dajesz w przelew i powrót do zbiornika. Robisz blokadę dźwigni w położeniu takim by olej płynął na wyjście do zbiornika. Blikując w tym położeniu rozdzielacz siłownik będzie poruszał się swobodnie jak na pozycji pływającej. Przyłącze ciśnieniowe mozesz wybrać dowolne tak by pasowało ci sterowanie rozdzielaczem.
  Czyli dobrze mówisz.
 • Poziom 10  
  Jeszcze jedno pytanie jakie powinne być zamontowane przewody łączące zbiornik z olejem do pompy i powrotny rozdzielacz a zbiornik . Odnośnie zbiornika na olej jaka min objętość powinna być do tego siłownika .
 • Poziom 25  
  Pompa nsz-10, 14 i 16 ma przewody zasilające zdaje się o średnicy 15 mm w ciągnikach w których są stosowane. Nie ma w nich ciśnienia olejoodporny wąż skręcany opaskami wystarczy w zupełności. Choć na zasilanie pompy dał bym ciśnieniowy, zbrojony w zimie gdy olej gęsty nie zaciśnie go.
  Oleju wiele ci nie trzeba z samym podnośnikiem układ ma zapotrzebowanie jak wspomaganie kierownicy 5 litrów masz na głowę.
 • Poziom 10  
  Witam ponownie
  Przeprowadziłem próbę hydrauliki poza silnikiem i co się okazuje w tym położeni jak na foto poprzednim pompa zamiast zasysać na wejściu wypycha olej jednym słowem żle określiłem zasadę działania .Rozwiązanie- przełożyłem kółka zębate i jest OK natomiast ten rozdzielacz nie nadaje się do podnośnika czyli brak przepływu oleju ,cały czas siłownik i pompa jest pod obciążeniem . Uważam rozdzielacz 1 sekcyjny z pozycją pływającą może rozwiąże problem .
 • Poziom 10  
  Wracając do tematu ,jeżeli zastosuje rozdzielacz bez sekcji pływającej to jaki może wystąpić problem podczas orki pługiem
 • Poziom 25  
  Dorób funkcje pływającą zaworem kulowym ręcznym.
 • Poziom 10  
  Tak jak wcześniej pisałem zastosowałem do hydrauliki pompę T25 wobec tego mam pytanie jakie max obroty wytrzyma pompa .
 • Poziom 10  
  Po długim namysle zakupiłem rozdzielacz 1 sekcyjny z sekcją pływającą .Spisuje się bardzo dobrze jak narazie wszystko jest OK .
 • Poziom 10  
  Jedno pytanie czy jest regulacja w rozdzielaczu szybkości podnoszenia narzędzia ,na wolnych obrotach silnika moim zdaniem trochę za szybko podnosi .
 • Poziom 35  
  W rozdzielaczu nie ma możliwości. Tylko zmiana prędkości obrotowej pompy, albo zastosowanie pompy o mniejszej wydajności.
 • Poziom 25  
  Zawór dławiący możesz założyć jedna część oleju popłynie na cylinder a druga przez zawór bezpieczeństwa rozdzielacza do zbiornika. Wada, hydraulika będzie z każdym podnoszeniem pracować pod max ciśnieniem.
  Fachowo trzeba by regulator przepływu założyć około 300 zeta trzeba wywalić.
 • Poziom 10  
  Dzięki to ja już wole zostawić tak jak jest, a podnoszenie można spowolnić lekko naciskając dzwignię rozdzielacza .
 • Poziom 10  
  Witam
  Pytanie nie związane z hydrauliką a mianowicie dostałem od znajomego kpl wtryskiwacze do mojego projektu golf 1,6D .Na próbniku żaden wtryskiwacz nie działa jak się okazało wszystkie zapieczone końcówki ,a iglice nie dają sie wyjąc .Czy jest możliwośc i w jaki sposób je zregenerować .