Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic PT-AT6000 synchronizacja obrazu z dźwiękiem.

failedmission 21 Lis 2016 00:53 534 4
  • #1 21 Lis 2016 00:53
    failedmission
    Poziom 11  

Dzień dobry.
    Używam projektora Panasonic PT-AT6000 podłączonego do komputera przewodem HDMI(do karty graficznej gtx 970 lub zintegrowanej intel 4600). Dźwięk idzie z płyty głównej na słuchawki złączem minijack. Problem polega na tym, że nijak nie mogę zsynchronizować obrazu z dźwiękiem. Obraz zawsze jest spóźniony. Na oko około 100-500ms. Próbowałem już odtwarzać na VLC, MPDN, MP-HC. Na każdym odtwarzaczu większe lub mniejsze opóźnienie obrazu. Próbowałem grzebać w ustawieniach projektora, zero skutku. Filmy, które oglądam mają 23,976 FPS więc ustawiłem aby obraz był w częstotliwości 24Hz. Proszę o pomoc bo już mi się pomysły skończyły.

Testy na moich dwóch monitorach Dell P2414H(podkręcony do 80hz) i LG 24 24GM77-B(144hz) nie wykazały takiej rozbieżności. Więc stawiam, że rzutnik po prostu za długo przetwarza obraz.

0 4
  • #2 21 Lis 2016 02:28
    Polon_us
    Poziom 41  

failedmission napisał:
    Próbowałem już odtwarzać na VLC, MPDN, MP-HC. Na każdym odtwarzaczu większe lub mniejsze opóźnienie obrazu.

Przecież program VLC ma opcję ustawienia opóźnienia sygnału audio - menu "Narzędzia".
    Proszę spojrzeć na załączony zrzut ekranu poniżej;

Panasonic PT-AT6000 synchronizacja obrazu z dźwiękiem.

0
  • #3 21 Lis 2016 21:11
    failedmission
    Poziom 11  

A czy jest jakiś sposób, żeby to sie zadziało automatycznie? W specyfikacji HDMI jest coś takiego jak LipSync, tylko jak to włączyć. Szukanie na oko, idealnej synchronizacji to nie jest rozwiązanie, które mnie zadowala.

0
  • Pomocny post
    #4 22 Lis 2016 07:23
    Polon_us
    Poziom 41  

Heh ...

LipSync jest używane w urządzeniach które emitują zarówno obraz i dźwięk przesyłany torem HDMI. Typowym przykładem jest tu telewizor.
    Nie spotkałem się jeszcze, żeby projektor miał takową funkcję. Ta grupa urządzeń nie należy do zbytnio zaawansowanych w porównaniu z telewizorami.

Nie wspomnę, że posiadany przez kolegę projektor nie ma w ogóle toru fonii.

Z moich osobistych doświadczeń - w takich przypadkach tj. rozbieżność video i audio - do synchronizowania zawsze używam rozgrywki tenisowe, idealnie nadają się do tego.

Nic lepszego nie mogę koledze poradzić.

Proszę również wziąść pod uwagę, że w tym przypadku kolega posyła obraz cyfrowo do projektora, a korzysta z analogowego audio z laptopa.
    To też może prowadzić do pewnej dysharmonii pomiędzy video i audio.

0
  • #5 28 Sty 2018 13:53
    failedmission
    Poziom 11  

Problem został rozwiązany poprzez zakupienie odtwarzacza Nexbox S905X + instalacja na nim LibreELEC i puszczacie filmów przy pomocy KODI. Wszystkie problemy zniknęły.

0