Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Panasonic PT-AT6000 synchronizacja obrazu z dźwiękiem.

failedmission 21 Nov 2016 00:53 969 5
 • #1
  failedmission
  Level 11  
  Dzień dobry.
  Używam projektora Panasonic PT-AT6000 podłączonego do komputera przewodem HDMI(do karty graficznej gtx 970 lub zintegrowanej intel 4600). Dźwięk idzie z płyty głównej na słuchawki złączem minijack. Problem polega na tym, że nijak nie mogę zsynchronizować obrazu z dźwiękiem. Obraz zawsze jest spóźniony. Na oko około 100-500ms. Próbowałem już odtwarzać na VLC, MPDN, MP-HC. Na każdym odtwarzaczu większe lub mniejsze opóźnienie obrazu. Próbowałem grzebać w ustawieniach projektora, zero skutku. Filmy, które oglądam mają 23,976 FPS więc ustawiłem aby obraz był w częstotliwości 24Hz. Proszę o pomoc bo już mi się pomysły skończyły.

  Testy na moich dwóch monitorach Dell P2414H(podkręcony do 80hz) i LG 24 24GM77-B(144hz) nie wykazały takiej rozbieżności. Więc stawiam, że rzutnik po prostu za długo przetwarza obraz.
 • #2
  Polon_us
  Level 42  
  failedmission wrote:
  Próbowałem już odtwarzać na VLC, MPDN, MP-HC. Na każdym odtwarzaczu większe lub mniejsze opóźnienie obrazu.

  Przecież program VLC ma opcję ustawienia opóźnienia sygnału audio - menu "Narzędzia".
  Proszę spojrzeć na załączony zrzut ekranu poniżej;

  Panasonic PT-AT6000 synchronizacja obrazu z dźwiękiem.
 • #3
  failedmission
  Level 11  
  A czy jest jakiś sposób, żeby to sie zadziało automatycznie? W specyfikacji HDMI jest coś takiego jak LipSync, tylko jak to włączyć. Szukanie na oko, idealnej synchronizacji to nie jest rozwiązanie, które mnie zadowala.
 • Helpful post
  #4
  Polon_us
  Level 42  
  Heh ...

  LipSync jest używane w urządzeniach które emitują zarówno obraz i dźwięk przesyłany torem HDMI. Typowym przykładem jest tu telewizor.
  Nie spotkałem się jeszcze, żeby projektor miał takową funkcję. Ta grupa urządzeń nie należy do zbytnio zaawansowanych w porównaniu z telewizorami.

  Nie wspomnę, że posiadany przez kolegę projektor nie ma w ogóle toru fonii.

  Z moich osobistych doświadczeń - w takich przypadkach tj. rozbieżność video i audio - do synchronizowania zawsze używam rozgrywki tenisowe, idealnie nadają się do tego.

  Nic lepszego nie mogę koledze poradzić.

  Proszę również wziąść pod uwagę, że w tym przypadku kolega posyła obraz cyfrowo do projektora, a korzysta z analogowego audio z laptopa.
  To też może prowadzić do pewnej dysharmonii pomiędzy video i audio.
 • #5
  failedmission
  Level 11  
  Problem został rozwiązany poprzez zakupienie odtwarzacza Nexbox S905X + instalacja na nim LibreELEC i puszczacie filmów przy pomocy KODI. Wszystkie problemy zniknęły.
 • #6
  failedmission
  Level 11  
  Problem został rozwiązany poprzez zakupienie odtwarzacza Nexbox S905X + instalacja na nim LibreELEC i puszczacie filmów przy pomocy KODI. Wszystkie problemy zniknęły.