Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kanały Niemieckie - ustawienie Kanały Niemieckie

21 Lis 2016 10:35 5715 2
  • Poziom 2  
    Witam, wczoraj dokonałem instalacji anteny satelitarnej w załączniku fotki może pomogą
    Sygnał i jakość są prawie na 100% hotbird elegancko odbieram, rozumiem że drugi konwerter jest na astrę
    i tu moje pytanie jak mam odebrać np. kanały niemieckie jak najwięcej (bardzo na niemieckich mi zależy)
    Chwilowo posiadam tuner opticom jest pożyczony. co poustawiać itd trochę zielony jestem jeśli chodzi o astrę
    z góry wielkie dzięki za pomoc wszystkim jak możecie odpisujcie szybko dziękuje !!! Pozdrawiam Kania.
    P.S konwerter to mono tak mi doradzili w sklepie.

Ewentualnie mam drugi satelite z cyfrowego polsatu może tam jakoś mi sie uda wyszukać niemieckie kanały? ale to jako druga opcja
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 37  
    W większości przypadków standardowe ustawienie zeza na Hot Bird / Astra to:
    - DiseqC 1.0
    - Port DiseqC : LNB 1 (lub A) -> Satelita Hot Bird (13.0)
    - Port DiseqC : LNB 2 (lub B) -> Satelita Astra (19.2)
    - Typ LNB: Uniwersalny
    kania77 napisał:
    Ewentualnie mam drugi satelite z cyfrowego polsatu może tam jakoś mi sie uda wyszukać niemieckie kanały?

Na dekoderze Polsatu ustawiasz podobnie. Skanujesz wybrane transpondery z programami które Cię interesują.
    Astra -> Link
  • Poziom 43  
    Sprawdź zasłaniając konwerter dłonią czy masz właściwy kierunek. Ten w uchwycie ma odbierać Hotbird. Jeśli tak jest to dla Astry już nie musisz ustawiać niczego a tylko w ustawieniach dekodera wybrać satelity, przypisać im odpowiednie porty i nie zawsze musi być to że Hotbird to port 1 a Astra to port 2. Może być w niektórych konwerterach odwrotnie. Patrzysz czy pojawia się sygnał(siła, jakość) popatrz na innych transponderach bo nieraz ten, którego pokaże dekoder jest nieczynny i brak sygnału. Jak będzie siła i jakość to przeszukanie.