Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kanały Niemieckie - ustawienie Kanały Niemieckie

21 Nov 2016 10:35 7950 2
  • Level 2  
    Witam, wczoraj dokonałem instalacji anteny satelitarnej w załączniku fotki może pomogą
    Sygnał i jakość są prawie na 100% hotbird elegancko odbieram, rozumiem że drugi konwerter jest na astrę
    i tu moje pytanie jak mam odebrać np. kanały niemieckie jak najwięcej (bardzo na niemieckich mi zależy)
    Chwilowo posiadam tuner opticom jest pożyczony. co poustawiać itd trochę zielony jestem jeśli chodzi o astrę
    z góry wielkie dzięki za pomoc wszystkim jak możecie odpisujcie szybko dziękuje !!! Pozdrawiam Kania.
    P.S konwerter to mono tak mi doradzili w sklepie.

Ewentualnie mam drugi satelite z cyfrowego polsatu może tam jakoś mi sie uda wyszukać niemieckie kanały? ale to jako druga opcja
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 38  
    W większości przypadków standardowe ustawienie zeza na Hot Bird / Astra to:
    - DiseqC 1.0
    - Port DiseqC : LNB 1 (lub A) -> Satelita Hot Bird (13.0)
    - Port DiseqC : LNB 2 (lub B) -> Satelita Astra (19.2)
    - Typ LNB: Uniwersalny
    kania77 wrote:
    Ewentualnie mam drugi satelite z cyfrowego polsatu może tam jakoś mi sie uda wyszukać niemieckie kanały?

Na dekoderze Polsatu ustawiasz podobnie. Skanujesz wybrane transpondery z programami które Cię interesują.
    Astra -> Link
  • Level 43  
    Sprawdź zasłaniając konwerter dłonią czy masz właściwy kierunek. Ten w uchwycie ma odbierać Hotbird. Jeśli tak jest to dla Astry już nie musisz ustawiać niczego a tylko w ustawieniach dekodera wybrać satelity, przypisać im odpowiednie porty i nie zawsze musi być to że Hotbird to port 1 a Astra to port 2. Może być w niektórych konwerterach odwrotnie. Patrzysz czy pojawia się sygnał(siła, jakość) popatrz na innych transponderach bo nieraz ten, którego pokaże dekoder jest nieczynny i brak sygnału. Jak będzie siła i jakość to przeszukanie.