Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Electrolux EWT 10120W - nie działa po starcie

21 Nov 2016 13:16 2493 5
  • Level 9  
    Witam.
    Po włączeniu pralki wszystko działa prawidłowo, można ustawić program, temp., ale po wciśnięciu przycisku startu, zielona dioda przestaje mrugać, słychać jak zadziała jakiś przekaźnik na programatorze i niestety dalej się już nic nie dzieje a zielona dioda na starcie ponownie mruga.
    Czy uda się samodzielnie naprawić taka usterkę?

Prawdopodobnie udało mi się wejść w tryb serwisowy /wciśnięty start i równocześnie pierwszym przyciskiem z lewej, pokrętło o jena pozycje w prawo, następnie o kolejne dziewięć i wszystko puściłem/, diada zaczęła mrugać 10 x czerwony, krótka pauza i 6 x zielony i tak dalej na zmianę. Czy na tej podstawie uda się ustalić kod błędu i zlokalizować usterką?
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Helpful post

Level 13  
    Jeśli dobrze odczytałeś kod, to jest to błąd A6.

Co mówi dokumentacja:
    Definicja:
    Jest to usterka otwierania drzwi przez DSP.
    Przyczyna:
    Zerwany pas silnika, usterka przewodów, otwarte drzwi bębna. Usterka silnika, usterka płytki drukowanej.
    Akcja po wykryciu błędu:
    Wstrzymanie cyklu.
    Kasowanie:
    Wł./Wył. lub RESET.

Wykasuj kody błędów i zobacz czy się powtórzy. Jeśli tak to sprawdź podstawowe rzeczy, czyli silnik i blokadę drzwi.

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 9  
    W jaki sposób kasuje się kody błędów?
    Blokada drzwiczek raczej działa prawidłowo, blokują się po wciśnięciu startu. Silnik już raz wymieniłem ale wtedy usterkę zlokalizowałem po zapachu :-) Po włączeniu nie miała siły by ruszyć a z okolicy silnika było czuć swąd palonych kabli. Po wymianie działała prawidłowo z tym, że co jakiś czas spadał pas ale teraz w trakcie usterki był na swoim miejscu.
  • Helpful post

Level 13  
    By wykasować kody błędów należy, po wejściu w tryb serwisowy, na pozycji 10 (odczyt błędów) przyciskamy ponownie przycisk start+najbliższy przycisk opcji. Napisałeś że spadał pas - jaki jest aktualnie stan łożysk ?.
  • Level 9  
    Niestety łożyska są w kiepskim stanie. Jeżeli uda mi się skasować ten błąd i pralka wykaże chęci do dalszej pracy to od razu zabieram się za wymianę łożysk.

Dodano po 2 [godziny] 25 [minuty]:

Po powrocie do domu chciałem skasować błąd i przy okazji zauważyłem, że teraz w trybie serwisowym kontrolka miga 5 x czerwony i 2 x zielony. Jaką teraz sygnalizuje usterkę?

Dodano po 9 [minuty]:

Niestety po skasowania błędu i próbie uruchomienia ponownie pojawia się błąd 10 x czerwony 6 x zielony.
  • Level 31  
    Wymień łożyska i dopiero wtedy próbuj to co wyżej pisze.