Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vito 2.3D - Brak mocy na 5 biegu, świeci się kontrolka świec żarowych

psotnik12 21 Lis 2016 15:46 1170 0
  • #1 21 Lis 2016 15:46
    psotnik12
    Poziom 9  

Witam.
    Mam problem z samochodem, a mianowicie od bardzo niedawna jestem posiadaczem Mercedesa Vito 2.3D (bez turbo). Problem polega na tym że jest słaby (wiem że to nie demon prędkości), ale myślę że coś jest nie tak, ponieważ jechać jakoś tam jedzie ale do 4 biegu, na 4 biegu jak rozpędze go do 90km/h i wrzuce 5 bieg to max prędkość to 100km/h nawet z pedałem w podłodze. Oczywiscie każda górka, czy wiatr na 5 biegu skutkuje tym że prędkość spada i to dość szybko. Nie mam pojęcia co może być przyczyną.

Drugi problem to świecąca się kontrolka świec żarowych, po przekręceniu kluczyka świeci się i nie gaśnie, może sie swiecić nawet przez godzine, po odpaleniu samochodu to samo, po prostu swieci na stałe, myślałem ze to przekaźnik swiec żarowych, ale raczej nie, ponieważ miernikiem sprawdzałem i po przekręceniu kluczyka po paru sekundach rozłącza napiecie na świecach żarowych, czyli według mnie działa.

I trzeci problem jest taki że mam jakiś dziwny kolektor ssacy przy vito, jak sprawdzałem w internecie to wszystkie praktycznie mają rure od filtra powietrza podłączona do prostej mufy (nie wiem jak to określić) ktora jest przykręcona do kolektora ssącego, natomiast u mnie są jakieś gruszki, podcisnienia wężyki i inne dziadostwa, nie wiem czy to jest potrzebne czy ktoś coś kiedyś przerobił, nie wiem dodatkowo dodam że jeżeli te wszystkie linki pozapinam to nie moge dodać gazu, tak jakby coś było zacięte,a wydaje mi się że tam są jakieś klapy przymykajace powietrze i nie mam pojecia czy to tak powinno być czy nie.

Ostatnie zdj (IMAG0852) przedstawia miejsce gdzie idą te wężyki od tych gruszek

Bardzo bym prosił o pomoc :). Poniżej zdj tych pierdółek które są przy kolektorze ssącym.

Pozdrawiam serdecznie ;)

0 0
  • Relpol
  Szukaj w 5mln produktów