Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica FK238.4f - Głosna praca wentylatora

Sodekso 21 Lis 2016 18:56 2019 5
  • #1 21 Lis 2016 18:56
    Sodekso
    Poziom 11  

Dzień dobry
    Proszę o pomoc w sprawie Głośnej pracy wentylatora. Lodówka Amica FK 238.4F
    Silnik wentylatora strasznie głośno działa i nie chodzi tu o szum powietrza wywołany śmigłem wentylaora tylko najzwyczajniej w świecie silnik "buczy". Słychać również jak to "buczenie' moduluje. W nocy nie da się spać, niesie po całym mieszkaniu ten hałas.
    Lodówka ma rok i wzywałem 3 razy serwis. Dwa razy silnik wymieniali, a za trzecim razem serwisant powiedział, że tak ma być i już. 40 dB jest w instrukcji.
    Zainstalowałem w smartfonie program do pomiaru dB i wychodzi prawie 58dB jednak smartfon nie będzie wiarygodny w rozmowach z serwisem fabrycznym Amica. Kupować przyrządu nie będę bo ekonomicznie to nieuzasadnione jest. Czy ktoś wie co może być przyczyną tego "buczenia". Może ktoś już miał taki przypadek i rozwiązanie jest proste.

0 5
  • #3 22 Lis 2016 07:26
    Sodekso
    Poziom 11  

Od nowości działał źle, z tym że za pierwszym razem śmigło uderzało w kabel zasilający i blokowało się (źle był ten kabel umocowany). Drugi silnik działał cichutko jakiś miesiąc i znów buczenie i warczenie. Trzeciego silnika nie doczekałem się. Może należałoby wymienić cały wentylator (silnik i śmigło)Serwis wymieniał tylko silnik.

0
  • #4 22 Lis 2016 09:48
    jaszczur1111
    Poziom 32  

Raczej problem jest w łożyskach silnika. Samo śmigło może być niewyważone i szybciej rozwala łożyska. To rzadki wypadek ale teoretycznie możliwy.

0
  • #5 24 Lis 2016 16:55
    Sodekso
    Poziom 11  

No cóż
    Firma Amica zamknęła temat. Dostałem dzisiaj pismo, że reklamacji nie ma bo sprzęt jest sprawny
    Serwisant na ucho, bez decybelomierza stwierdził ze jest 40dB zgodnych z danymi technicznymi
    Co zrobić, będę musiał sam się z tym uporać.

0
  • #6 10 Gru 2016 08:32
    Sodekso
    Poziom 11  

Problem rozwiązałem
    Przyczyną był nie sam silnik ale jego montaż w fabryce. Pewnie dlatego buczenie było od samego początku użytkowania. Otóż kabel od silnika był źle poprowadzony (z tyłu silnika) co powodowało, że był przyciśnięty do tylnej obudowy lodówki co spowodowało, że drgania z silnika przenosiły się na obudowę lodówki. Stąd te "buczenie" . Poprowadziłem kabel inaczej wkoło silnika i problem całkowicie zniknął. Lodówka pracuje praktycznie bezgłośnie.
    Co ciekawe serwisant z Amiki przy pierwszej wizycie sam zauważył że z tym kablem jest coś nie tak. Niestety skupił się tylko na wymianach silnika prowadząc kabel w nowym silniku dokładnie tak samo jak w tym "buczącym"

Howgh

3
  Szukaj w 5mln produktów