Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Firefox / Windows 10 - Uciążliwe błędy ad.doubleclick.net i s0.2mdn w Firefox-ie

pawelek45 21 Lis 2016 22:34 1032 4
  • #1 21 Lis 2016 22:34
    pawelek45
    Poziom 12  

Witam.
    Od kilku dni walczę z pewnym problemem. Otóż na stronach www w miejscach gdzie najczęściej pojawiają się reklamy pojawia się okienko Firefox nie może odnaleźć serwera ad.doubleclick.net.
    Firefox / Windows 10 - Uciążliwe błędy ad.doubleclick.net i s0.2mdn w Firefox-ie
    Wyświetla się na różnych stronach, niekiedy podmienia linki (np. szukam czegoś w google i zamiast na właściwą stronę przekierowuje mnie na ad.doubleclick.net).
    Ponadto coraz częściej na YouTube zamiast filmu widzę taki widok:
    i muszę odświeżać stronę nawet po kilka razy.

Skanowałem system antywirusem, Adw Cleanerem, malwarebytes anti-malware i nic nie znalazły. Zrobiłem chyba wszystko co można znaleźć we wszelakich poradnikach o tym jak usunąć ad.doubleclick.net i niestety nic nie pomogło. Z braku innych pomysłów zainstalowałem od nowa Windowsa (z firefox-a skopiowałem tylko zakładki i nic więcej) i niestety problem nadal występuje.

System: Windows 10 64 bit
    Przeglądarka: Firefox
    Antywirus: Kaspersky Anti-Virus

Jakieś pomysły na pozbycie się tego uciążliwego problemu?
    Z góry dzięki za odpowiedzi

0 4
  • #2 21 Lis 2016 22:41
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Jaką masz wersję FF? 50.0 jest najnowsza.
    Jeśli masz starszą wersję, zaktualizuj.
    Java zainstalowana?
    Masz jakiegoś ADblock'a włączonego? Jeśli tak, wyłącz na próbę.
    Dodatkowo =>
    Pobierz Farbar Recovery Scan Tool http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/ zgodny z wersją systemu 32-bit lub 64-bit.
    Uruchom FRST i kliknij "Scan". Wstaw raport FRST i Addition jako załączniki.

0
  • #3 21 Lis 2016 23:41
    pawelek45
    Poziom 12  

Firefox-a mam w najnowszej wersji.
    Nie mam żadnych ADblocków ani innych dodatków.

W załącznikach zamieszczam raporty. Dodam tylko, że przywróciłem sobie system do stanu sprzed reinstalacji systemu (zanim zrobiłem formata wykonałem obraz dysku), gdyż nie było różnicy a nie chciało mi się instalować wszystkiego od nowa.

0
  • #4 22 Lis 2016 14:06
    Kolobos
    Spec od komputerów

Po co blokowales te strony przy pomocy hosts?

Odinstaluj SpyBot.

Obok frst.exe utworz plik Fixlist.txt z zawartoscia:
    CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [lpeeaghdjmhlakojjcgfdhgcejdaefmi] - hxxps://chrome.google.com/webstore/detail/lpeeaghdjmhlakojjcgfdhgcejdaefmi
    CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [lpeeaghdjmhlakojjcgfdhgcejdaefmi] - hxxps://chrome.google.com/webstore/detail/lpeeaghdjmhlakojjcgfdhgcejdaefmi
    U4 klkbdflt2; \SystemRoot\system32\DRIVERS\klkbdflt2.sys [X]
    S3 MSICDSetup; \??\D:\CDriver64.sys [X]
    S3 NTIOLib_1_0_C; \??\D:\NTIOLib_X64.sys [X]
    Hosts:
    EmptyTemp:

W FRST wybierz Napraw.

0
  • #5 23 Lis 2016 22:09
    pawelek45
    Poziom 12  

Strony przy pomocy Hosts blokował SpyBot, a zainstalowałem go ponieważ sporo się mówiło o telemetrii w Windows 10 i on miał jej zapobiegać.
    Wczoraj odinstalowałem SpyBota, wykonałem naprawę w FRST i jak na razie wszystko jest ok i mam nadzieję, że tak zostanie.

0