Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei P8 GRA-L09 - Brak połączeń głosowych przychodzących i wychodzących

22 Lis 2016 09:09 996 1
 • Poziom 9  
  Witam koledzy.
  Ostatnio wpadł mi w ręce Huawei P8 GRA-L09 z dziwnym problemem z połączeniami głosowymi.
  Problem objawia się tym, że po chwili normalnej pracy w fonie brak połączeń wychodzących i przychodzących. Głucho w słuchawce. Żeby uprzedzić wasze pytania od razu piszę że zasięg jest full zarówno Orange i T-mobile, smsy cały czas można wysyłać i odbierać. LTE też śmiga cały czas więc SIM ok. Czasami na chwilę pomaga restart. Andek był brandowy Plusa 5.0.1. Nie pomogło odblokowanie bootloadera, debrand softu, teraz jest 6.0 B370 o ile dobrze pamiętam. Ciągle to samo. Pomaga ściągnięcie tylnej obudowy. (bebechy wyglądają w porządku) Po założeniu obudowy problem powraca po kilkunastu minutach. Dodam że gdy telefon leżał na półce przez cztery dni nie było problemu z połączeniami, ale gdy tylko włożyłem do kieszeni znowu cisza w słuchawie i tak do zdjęcia obudowy i restartu. Styki na obudowie poprawiłem, blokad połączeń nie ma. Fabryczne ustawienia też nie pomagają. Czy to może być jakieś zwarcie z tylną obudową, a może płyta główna już pada?
 • Play InternetPlay Internet
 • Poziom 1  
  Witam.
  Huawei P8 Android 6.0 - nie można było zadzwonić ani odebrać połączenia telefonicznego. Smsy działały, internet też, w zasadzie wszystko poza połączeniami telefonicznymi działało normalnie. Czasami na chwilę pomagało wyjęcie karty Sim.
  Połączyłem z programem HiSuite na kompie i okazało się że mam równo 2000 połączeń. Trochę mnie zdziwiła ta równa liczba.
  Wykasowałem z poziomu HiSuite wszystkie połączenia i telefon zaczął działać normalnie. Może komuś to też pomoże.