Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Vibe P1 PRO - prośba o szybką opinię? (Raty PayU 0%)

karo3003 22 Nov 2016 10:17 1065 17
    karo3003
    Level 12  
    Witam

Ten temat to nawiązanie do poprzedniego, w którym szukałem telefonu z mocną baterią i ekranem maksymalnie 5,5" głownie do pracy. Dzięki pomocy społeczności forum udało się wytypować telefon dla mnie idealny - Xiaomi Redmi 4, niestety przez moją nieuwagę zapomniałem w kryteriach o NFC no i niestety Xiaomi odpadło a ja poszukuję nadal.

Wczoraj wertując oferty znalazłem jeszcze kilka modeli wśród których jest Lenovo Vibe P1 PRO, czy ktoś jest w jego posiadaniu i może napisać czy jest zadowolony?

Pozdrawiam
    Karol
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    speedy9
    Helpful for users
    Ja tego telefonu nie mam i nie miałem, ale miałem telefon ze Snapdragonem 615 i jedno, co mogę napisać, to że zarządzanie energią w tym procesorze jest słabe i przez to też grzeje się on dość mocno. Do tego ten Lenovo waży 189g, a to jest naprawdę kawał kloca. Nie wyobrażam sobie rozmowy telefonicznej, która by miała trwać dłużej niż 5 minut. Ręka drętwieje.
    A ze śmiesznych rzeczy, to latem zapomnij o noszeniu krótkich spodenek na gumce jak taki telefon będziesz miał w kieszeni. Będą Ci spadały :D ;)
    leonov
    Level 42  
    Jeżeli nie ma być na już to poczekaj na Xiaomi Mi Mix mini ;-)
    Cena 2999 juanów (ok. 1800 zł).

Xiaomi Mi Mix mini - dane techniczne

5,5-calowy ekran o proporcjach 17:9
    4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 821 z GPU Adreno 530
    4 GB pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR4
    64 GB miejsca na dane (pamięć UFS 2.0)
    kamerka 5 Mpix do wideorozmów i selfie
    aparat fotograficzny 16 Mpix z diodą doświetlającą LED i PDAF
    nagrywanie wideo w jakości 4K UHD
    bateria o pojemności ok. 3500-4000 mAh z Quick Charge 3.0
    Wi-Fi 802.11ac
    Bluetooth 4.2
    NFC
    GPS
    modem LTE/4G kat. 12
    dual SIM
    złącze USB C
    skaner linii papilarnych
    procesor audio AQSTIC 24-bit/192kHz
    Android 6.0.1 Marshmallow z MIUI 8 Lenovo Vibe P1 PRO - prośba o szybką opinię? (Raty PayU 0%)
    karo3003
    Level 12  
    @speedy9 dziękuję za opinię, rozumiem, że w tym przypadku duży akumulator na którym mi zależy wcale nie przełoży się na długość pracy na baterii bo procesor jest rozrzutny.

@leonov zaproponowany telefon jest naprawdę warty uwagi ale nieco przekracza mój budżet, zależy mi na czasie z racji rat 0% ale nawet gdyby nie to, to będzie problem z zakupem na fakturę na firmę bo pewnie dostępny jest tylko w Chinach
    speedy9
    Helpful for users
    Smartfon, który miałem ze Snapdragonem 615 działał 1 dzień przy baterii 3000mAh. Lenovo pociągnie pewnie 2-2,5 dnia. Ale oczywiście wszystko zależy od tego jak korzystasz ze smartfona. Trudno jest to jednoznacznie ocenić.
    leonov
    Level 42  
    karo3003 wrote:
    to będzie problem z zakupem na fakturę na firmę bo pewnie dostępny jest tylko w Chinach
    Obecnie Xiaomi Mi Mix jest na aukcjach to wersja mini też będzie ;-)
    karo3003
    Level 12  
    A orientujesz się czy ASUS ZenFone MAX PRO ZC550KL posiada moduł NFC? Są jakieś rozbieżne informacje a niechciałbym się wkopać.

EDIT: Odpowiem sobie sam, NFC jest obsługiwane ale z tego co widzę, zależy to od modelu.
    speedy9
    Helpful for users
    ZC550KL to nie ZenFone Max PRO a ZenFone Max. To wersja PRO miała mieć ekran FullHD i NFC. Ale jakoś chyba nikt jej nie widział dotąd ;) Poza tym ZenFone Max waży 202g. Nie wyobrażam sobie używania go. Chyba bym wolał nosić ze sobą power bank.

Dodano po 8 [minuty]:

Tutaj jest niby dostępny: http://www.lightinthebox.com/pl/hv-zdi-ky-zen...ad-core-13-mp-2gb-32-gb-ern-b-l_p4998658.html

Zamieściłem ten link, bo to jedna z niewielu ofert prawdziwej wersji PRO. Większość ofert tak opisanych to w rzeczywistości ZenFone Max, co można poznać po rozdzielczości ekranu. Dwa razy bym sprawdził kompatybilność Max PRO z naszym LTE zanim był kupił, bo to wygląda jak jakaś wersja na jeden z rynków tylko.
    karo3003
    Level 12  
    Paczka powinna jutro być u mnie, kupione na serwisie aukcyjnym z linku, który usunął moderator (nie wiem po co, skoro regulamin tego działu dopuszcza takie rozwiązania)

W każdym razie pytałem czy na pewno jest to telefon z takimi parametrami jak w opisie:
    - LTE
    - NFC
    - 32GB pamięci a nie 16GB
    - ekran HD

Sprzedający mówił że na pewno tak. Ma 100% pozytywnych komentarzy - uwierzyłem i kupiłem. Napiszę jutro co i jak.
    karo3003
    Level 12  
    speedy9 wrote:
    karo3003 wrote:
    ekran HD

Sprzedający mówił że na pewno tak. Ma 100% pozytywnych komentarzy - uwierzyłem i kupiłem.

Biorąc pod uwagę, że PRO ma FullHD, a nie HD, to się zastanawiam co to za model.

Link do aukcji, żeby nie było niedomówień: w tym miejscu

Nie spodziewam się po tym smartfonie niewiadomo jakiej wydajności ale tak jak napisałem, potrzebuję telefonu do:
    - zarzadzania sklepem internetowym przez www
    - obsługi przelewów w banku
    - pracy czasem poza biurem bez dostępu do gniazdka sieciowego
    - odpisywania na maile
    - płatność w sklepach telefonem - stąd ptrzeba NFC
    - po pracy jakiś film w HD
    - gry na telefonie mnie nie kręcą wcale
    - czasem trafia mi się wyjazd busem a telefonu używam jako nawigacji plus Yanosik

Na stronie producenta pod tym adresem nie wspominają, że jest jakaś wersja PRO tylko że telefon ma wyświetlacz 5,5" HD, natomiast w tym miejscu jest już jakaś wzmianka o dwóch wersjach 16 i 32GB
    michael20szydl
    Level 16  
    Mam prośbę możesz po przetestowaniu zamieścić autentyczną żywotność baterii bo te dane w godzinach do mnie nie przemawiają i zapewne są mocno zawyżone.
    karo3003
    Level 12  
    michael20szydl wrote:
    Mam prośbę możesz po przetestowaniu zamieścić autentyczną żywotność baterii bo te dane w godzinach do mnie nie przemawiają i zapewne są mocno zawyżone.

Oczywiście postaram się to zrobić - tylko potrzebuję trochę czasu żeby potestować. No ale chyba te dwa dni to wytrzyma, co?
    speedy9
    Helpful for users
    Zobaczymy. Jak nie wytrzyma 2 dni to marnie. Jak będziesz odpisywał, to byłoby fajnie jakbyś zamieścił zrzuty ekranu z informacji o zużyciu baterii z Androida, a zwłaszcza tzw. SOT (Screen On Time) czyli czas włączenia ekranu.
    karo3003
    Level 12  
    OK, czekam na przesyłkę, już kurier zmierza do paczkomatu :)
    karo3003
    Level 12  
    Telefon do mnie dotarł. Okazało się, że zapewnienia sprzedającego nijak mają się do rzeczywistości. Moduł NFC nie występuje w tym modelu, chociaż jest jakaś wersja na Filipiny, gdzie faktycznie można NFC znaleźć. LTE nie działa na polskich częstotliwościach. Jedynie ilość wewnętrznej pamięci się zgadzała - 32GB. Ogólnie telefon ciekawy, użytkowałem kilka godzin i gdyby nie te dwa mankamenty byłbym bardzo zadowolony z zakupu. Dołączam screeny ze zużycia energii (proszę się nie śmiać, że robiłem zdjęcia ekranu zamiast zrzut ekranu ale Asusa już pakowałem do zwrotu i miałem z niego wyciągniętą kartę sim i microsd):

Lenovo Vibe P1 PRO - prośba o szybką opinię? (Raty PayU 0%) Lenovo Vibe P1 PRO - prośba o szybką opinię? (Raty PayU 0%) Lenovo Vibe P1 PRO - prośba o szybką opinię? (Raty PayU 0%)

Dodam jeszcze, że telefon z tematu, to jest Lenovo Vibe P1 PRO na dzień dzisiejszy nie posiada w Polsce aktywnej komunikacji NFC (z tą różnicą, że moduł taki fizycznie posiada ale ograniczenie jest programowe - chyba, że komuś nie przeszkadza chiński android)
    karo3003
    Level 12  
    Jakby była dostępna wersja PRO z NFC to brałbym od razu. Bardzo fajny telefon (wszystkie opcje, które są mi potrzebne posiada i cena jest atrakcyjna), szkoda, że nie ma gdzie kupić...

Na alledrogo masę ofert, prawie wszędzie niby wersje PRO a oczywiście NFC nie ma nigdzie...