Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne włączanie telewizora razem z komputerem

legenyes 22 Lis 2016 12:47 792 4
  • #1 22 Lis 2016 12:47
    legenyes
    Poziom 10  

Witam

*Właściwie chodzi tu o automatyczne włączanie telewizora (który jest wykorzystywany jako monitor) razem z komputerem.

Do tej pory do podłączenia wykorzystywałem kabel VGA (podłączony do TV) i przejściówkę VGA/DVI (do komputera). Gdy włączałem komputer, to telewizor automatycznie to wykrywał i włączał się równocześnie. Nic wcześniej nie musiałem konfigurować. Działało to samo z siebie.
    Natomiast teraz, gdy zdecydowałem się na podłączenie za pomocą kabla HDMI (mimo szeregu zalet takiego rozwiązania) to TV przestał się sam uruchamiać. W tej chwili po włączeniu komputera muszę osobno sięgać po pilota, żeby włączyć TV który stoi dwa metry przede mną :/. Nie jest to ani wygodne ani praktyczne.
    Ma ktoś może pomysł od czego to może zależeć? Czy to wina kabla, karty graficznej, czy telewizora? Bo nawet nie wiem czy rozwiązania szukać w opcjach TV, czy w ustawieniach systemu na komputerze?

Telewizor: Samsung UE32J5100
    Karta graficzna: Radeon RX 480 Gaming
    System operacyjny: Windows 10

0 4
  • Mitronik
  • #2 22 Lis 2016 12:57
    szymon122
    Poziom 37  

Poszukaj tego w opcjach telewizora oraz instrukcji do niego, przeważnie tylko jeden port hdmi obsługuje taką funkcję.

0
  • Mitronik
  • #3 22 Lis 2016 13:22
    legenyes
    Poziom 10  

w instrukcji nie ma o tym wzmianki

0
  • #5 22 Lis 2016 13:43
    legenyes
    Poziom 10  

komandor64 napisał:
    Jaka marka TV?