Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 306 S-16 2.0 HDI brak wskazań obrotomierza oraz temp

14 Lip 2005 00:02 3834 7
 • Poziom 18  
  Problem wynikł po uderzeniu czołowym ,zderzak,chłodnice klimy i wody.Po dwudniowym pobycie w serwisie AZMOT Kraków efekt zerowy.Auto pali normalnie tylko boję się gdzieś dalej wybierać bo nie działa wskażnik temperatury, obrotomietrz,oraz wskażnik poziomu i ciśnienia oleju.Alternator ładuje około 14V na światłach,ale po wlączeniu stacyjki nie zapala się kontrolka ładowania,żarówka kontrolki dobra ,podmieniałem cały zespół zegarów jest OK.Może Ktoś z kolegów ma jakieś sugestie,lub potrafi to naprawić w Krakowie. Proszę o pomoc bo czas wyjechać na urlop. PS.czujnik temperatury w bloku nowy ,po wypięciu go po paru sekundach włanczają sie wentylatory, nie próbowałem na max grzać silnika bo nie działa wskażnik i boję sie go zagotować.Rocznik 1999/2000
 • Poziom 21  
  obejżyj dokładnie wiązki być może gdzieś jest "skaleczona" oraz przejżyj złącza łączące ze sobą wiązi być może coś w nich powyrywane
 • Poziom 18  
  Wiązki są OK dokładdnie sprawdzone jestem elektronikiem , ale nie mam styczności z somochodówką.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 18  
  Licznik działa i wskażnik paliwa działa dlatego nie myślałem że brak jest plusa na desce,sprawdzę jutro.Jeżeli kolega elektrit byłby tak łaskawy podpowiedzieć na którym pinie żółtym lub zielonym ma być ten plus z góry dziękuje.Wszystkie bezpieczniki napewno dobre.
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Krystian Filo napisał:
  ... podmieniałem cały zespół zegarów jest OK. ...
  Jeśli po podmianie całego zestawu było OK to sprawa jest prosta, mam nawet gdzieś zegary do 306. Jeśli jednak postawić przecinek po "podmieniałem" to myślę, że problem będzie z instalacją. W sumie mogę podjechać i sprawdzić. Szczegóły na PW.
 • Poziom 18  
  [quote="zi.ko"]
  Krystian Filo napisał:
  ... podmieniałem cały zespół zegarów jest OK. ...
  Jeśli po podmianie całego zestawu było OK to sprawa jest prosta, mam nawet gdzieś zegary do 306. Jeśli jednak postawić przecinek po "podmieniałem" to myślę, że problem będzie z instalacją. W sumie mogę podjechać i sprawdzić.
  Miałem na myśli że stare zegary są OK.
 • Poziom 18  
  Na problemy z elektryką w Peugeot polecam mieszkańcom Krakowa i okolic kolege ( zi.ko) podejście w pełni profesjonalne temat zamkniety w godzine . Nie polecam serwisu AZMOT w Krakowie pomimo umówienia sie na określoną godzine dwa podejścia po 6 godzin, przyjmują samochód na przetrzymanie na hali jakby pracowali za komuny.Efekt "zero"a kasować umieją.
  Krystian