Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Książki, kursy jakie polecacie do poszerzenia horyzontów

Viastek 22 Lis 2016 16:00 474 11
  • #1 22 Lis 2016 16:00
    Viastek
    Poziom 3  

Witam serdecznie, aktualnie studiuje na Politechnice, kierunek ZIIP, i mam pytanko, jakie książki polecacie stricte techniczne, dzięki którym można poszerzyć horyzonty? Wiem, że to zależy od kierunku oczywiście, ale na pewno są takie z podstawowymi zagadnienia i problemami dla laików:)

Jak np. jakieś podstawy rysunku technicznego :)

0 11
  • Semicon
  • #2 22 Lis 2016 16:53
    scotch
    Poziom 27  

Może prościej , co to za " kierunek ZIIP " . Jestem absolwentem TN czy Tobie to coś mówi ?

0
  • #3 22 Lis 2016 17:14
    tomekm33
    Poziom 22  

scotch napisał:
    co to za " kierunek ZIIP "

Domyślam się, że "Zarządzanie i Inżynieria Produkcji", ale to tylko domysły :)

0
  • Semicon
  • #4 22 Lis 2016 17:24
    scotch
    Poziom 27  

To proszę rozszyfrowanie " TN " . Dla ułatwienia Technikum N......... :D Bez j..

0
  • #5 22 Lis 2016 19:12
    tomekm33
    Poziom 22  

scotch napisał:
    To proszę rozszyfrowanie " TN " . Dla ułatwienia Technikum N......... :D Bez j..

Technikum Nukleoniczne? :D

Co do pytania autora tematu. Jeśli mógłbyś sprecyzować w jakim kierunku chcesz poszerzać horyzonty? Mechanika, elektronika, chemia, biologia?

Jeśli chcesz "ogólnie" to może... Kanał "Uwaga! Naukowy Bełkot"? Zamiast książek. Jeśli coś Cię zainteresuje bardziej to wtedy poszukasz konkretów :)

0
  • #6 22 Lis 2016 19:44
    scotch
    Poziom 27  

tomekm33 BRAWO !!! :) . Kiedyś kupowało się książki teraz jest INTERNET . Mam dużo książek , dużo starych RE i PE plus dla cierpliwych katalogi CEMI plus Analogowe Układy Scalone itp . W TN nauczono myślenia nie teorii . Szczególnie wspominam Prof. Zandberga
    Taki mały off

0
  • #7 22 Lis 2016 19:55
    Viastek
    Poziom 3  

Dziękuje za odpowiedzi :) Coś z zakresu elektroniki na początek i rysunku technicznego :)

Oczywiście jest internet, ale ja dalej lubię poczytać i czegoś ciekawego się zawsze można dowiedzieć :)

A jakieś przykładowe pozycje które Wy może w przeszłości czytaliście ?

PS: ZIIP - Zarządzanie i Inżyniera Produkcji, dokładnie :)

0
  • #8 22 Lis 2016 20:02
    tomekm33
    Poziom 22  

scotch napisał:
    tomekm33 BRAWO !!!

Nie uczęszczałem, trochę za młody jestem, natomiast czytałem kiedyś o tej szkole :)

scotch napisał:
    Kiedyś kupowało się książki teraz jest INTERNET .

Ale książki nadal warto czytać. Dodatkowo "stare, ale jare" pozycje można teraz kupić za śmieszne pieniądze.

Viastek napisał:
    Oczywiście jest internet, ale ja dalej lubię poczytać i czegoś ciekawego się zawsze można dowiedzieć

No i dobrze :)

Co do książek związanych z elektroniką, zajrzyj na mój blog: "Książki o elektronice dla początkujących".

1
  • #9 22 Lis 2016 20:03
    Viastek
    Poziom 3  

Dziękuje, na pewno zajrzę i chętnie przeczytam pozycje które polecasz :)

0
  • #10 22 Lis 2016 20:47
    scotch
    Poziom 27  

Polecam też książkę Henryka Chacińskiego " Odbiorniki radiowe " z 1983 r . Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - same podstawy .Nie wiem tylko czy jest gdziekolwiek dostępna oprócz dawnych pasjonatów

1
  • #11 22 Lis 2016 20:55
    tomekm33
    Poziom 22  

scotch napisał:
    Polecam też książkę Henryka Chacińskiego " Odbiorniki radiowe " z 1983 r . Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - same podstawy .Nie wiem tylko czy jest gdziekolwiek dostępna oprócz dawnych pasjonatów

Da się ją znaleźć m.in. na aukcjach i to za małe pieniądze. Z tego co widzę na Allegro jest parę ofert w granicach 2-10 zł.

0
  • #12 22 Lis 2016 21:12
    scotch
    Poziom 27  

Polecam też " Analogowe układy scalone "z 1985 r. Prawie wszystko o wzmacniaczach operacyjnych , sprzężeniach itp. Trochę trudna jak na początek ( wzory , logarytmy ...) lecz to jest to co Tygrysy lubią NAJBARDZIEJ

0