Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żarówki H4 LED zamiast Bixenon

Patrys... 22 Lis 2016 17:43 2934 17
  • #1 22 Lis 2016 17:43
    Patrys...
    Poziom 3  

Witam.
    Od razu jeśli zły dział proszę o przeniesienie do właściwego.
    Mam do was pytanie odnośnie świateł mijania i drogowych w samochodzie.
    A więc czy mogę normalnie legalnie założyć światła mijania/drogowe ledowe ?
    Jeśli tak jakie warunki muszą zostać spełnione ? Odpowiednie reflektory ?
    A może nie wszystkie żarówki ledowe się do tego nadają ?
    I jeszcze jedno pytanie ile zaleca się mieć lumenów w takim ledzie ?
    Dodam że teraz zamontowane są bixenony (czy reflektor odpowiedni ?).

Z góry dzięki za odpowiedzi.

0 17
  • #2 22 Lis 2016 17:55
    andrzej20001
    Poziom 43  

Nie możesz założyć chyba że na zlot wieśtuningu.

0
  • #3 22 Lis 2016 18:12
    wichurewicz
    Poziom 24  

Oprawy halogenowych źródeł światła mają homologację tylko dla tych źródeł. Wszelkie inne, w tym diodowe "zamienniki" H4, H7 i tak dalej, są nielegalne i mogą być podstawą do zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Nie mówiąc o tym, że odbłyśniki zachowują się zupełnie inaczej przy diodach i żarówkach, więc świecą gdzie indziej niż zaprojektował to producent.

1
  • #4 22 Lis 2016 20:07
    manta
    Poziom 39  

Nie mogą, a są. Do tego osobiście jestem przeciwko tego typu przeróbkom i zgodnie z regulaminem działu, porady będą odpowiednio nagradzane. Średnio lubię być oślepiany przez pomysły innych w zakresie modyfikacji lamp...

0
  • #5 02 Gru 2016 00:28
    Tommy82
    Poziom 39  

@manta
    A co sądzisz o takich z homologacją?

0
  • #6 02 Gru 2016 07:12
    andrzej20001
    Poziom 43  

Homologację ma lampa ze żródłem światła. Wątpię że instytucja wystawi papier na żarówke led do reflektora typu H4,7 itd

0
  • #7 02 Gru 2016 08:50
    ociz
    Moderator Samochody

Tommy82 napisał:

Chińczyk klepnie "homologację" na czym chcesz i jaką chcesz, u nich to legalne.

0
  • #9 02 Gru 2016 12:49
    g107r
    Poziom 34  

Może ma te superduperlight oślepiacze kierowców, a nie oświetlacze drogi.

Patrys... napisał:
    Dodam że teraz zamontowane są bixenony (czy reflektor odpowiedni ?)
    Teraz ? Czyżby przed "teraz" nie było biksenonów ?

0
  • #10 02 Gru 2016 13:06
    eurotips
    Poziom 35  

No właśnie, do jakich żarówek masz reflektory ? bo ja tu czegoś nie rozumiem, masz biksenony a kombinujesz jak wstawić LEDy ? czy czasami zamiast halogenowych H4 nie wstawiłeś już zenonów a teraz spodobały ci się LED ? bo z tego co piszesz niczego nie można wywnioskować.

0
  • #12 02 Gru 2016 18:13
    manta
    Poziom 39  

Tommy82 napisał:
    @manta

To samo.
    Jak będziesz miał lampę fabrycznie wyposażoną w źródło led, nie ma problemu, montaż led, do każdej innej lampy jest ... Nie napiszę czym :D
    Technologia led, wykonała krok milowy, ale światła w aucie, szczególnie mijania muszą spełniać pewne kryteria, do lamp dodatkowych, możesz wkładać sobie co tylko chcesz, mimo że to jest też karalne, ale nie oślepiasz innych.

0
  • #13 02 Gru 2016 20:24
    żałosna udręka
    Poziom 32  

Robiłem probe z H4 led, świeci źle. Po pierwsze nie zachowuje kształtu wiązki, świeci jakąś plamą. Po drugie ma mniejsza jasność. Po trzecie kwestia przepisów. Zapomniałbym o zaletach. Badziewne wykonanie gwarantuje krotka żywotność no i ta cena.

0
  • #14 03 Gru 2016 13:02
    Patrys...
    Poziom 3  

Chciałem zamontować ledy ponieważ jestem zwolennikiem nowych technologii. Same bixenony nie oślepiają nikogo (wiem bo pytałem kilka osób) zresztą sam sprawdzałem.Świecą również bardzo dobrze ale z jakiegoś powodu w nowych autach montowane są ledy.

Dzięki za odpowiedzi.

0
  • #16 03 Gru 2016 15:48
    andrzej20001
    Poziom 43  

Astra G 2001 zapewne lub A4

0
  • #18 03 Gru 2016 16:59
    wichurewicz
    Poziom 24  

Patrys... napisał:
    Świecą również bardzo dobrze ale z jakiegoś powodu w nowych autach montowane są ledy.

Z jakiegoś powodu te LEDowe lampy mają też odpowiednie homologacje i testy, a także specjalną konstrukcję. Wyklucza to możliwość prostej podmiany halogenowej żarówki na diodowy "zamiennik" w oprawie zaprojektowanej i zbudowanej tylko do żarówki halogenowej.
    Ksenony to jeszcze coś innego, to co masz obecnie zamontowane to jak podejrzewam jakieś chińskie halogenowe żarówki o zimnej barwie światła, tyle że na pudełku napisali wielkimi literami "BI XENON ULTRA HIPER POWER" czy inne bzdury. Prawdziwa lampa ksenonowa ma specjalny palnik i przetwornicę, a z zewnątrz widać gładki klosz, soczewkę i powyżej 35W spryskiwacze. Rzecz jasna tu też nie można podmienić tego na diody.

0