Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porady dotyczące diod (wysokie napięcie)

22 Lis 2016 19:34 543 5
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich serdecznie!
    Potrzebuję pomocy przy diodach schottkiego.
    Robię SSTC i po stronie timer i regulatora PWM jest wszystko w porządku, to przy części mostka mam problem. Poniżej na schemacie oznaczone są diody D3,D4,5,6,7 i 8. Moje pytanie, jakie diody zastosować by nie doszło do ich spalenia przy tak dużym napięciu? Mam w zapasie STPS754D na 45V;5A ale nie wydaję mi się by dały rady.
    Proszę o pomoc, pozdrawiam!
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Moderator Projektowanie
    Przedewszystkim kondensatory C7 i C8 muszą być dobre impulsowe najlepiej polipropylenowe.
    Układ pół-mostka nie może być na pająku, tam się liczy każdy centymetr, a jak już coś chcesz puszczać przewodami to puszczaj je bifilarnie.

diody D3, D4, D5, D6 są diodami zabezpieczającymi i napięcia wysokiego na nich nie ma. Polecam dać diody szybką równolegle do rezystorów bramkowych.

D7 i D8 są po to by blokować diody pasożytnicze na mosfet, które jakościowo są bardzo kiepskie (duży Qrr i wysokie Trr) i powodują że diodami free wheel są D9 i D10. Muszą one wytrzymać napięcie wsteczne oraz wytrzymać prąd obciążenia. W mojej opinii są zbędne.