Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook - Lodówka wystrzeliła korki po źle założonej żarówce

Soram 22 Lis 2016 19:51 486 2
  • #1 22 Lis 2016 19:51
    Soram
    Poziom 1  

Mam problem z lodówką firmy Mastercook (niestety nie znam modelu, ale chyba to nieistotne w tym przypadku). Sprawa wygląda tak, w lodówce spaliła się żarówka, kupiłem nową 25W, nie świeci, po czym zorientowałem się że na boku piszę max 15w, no cóż... kupiłem 15w wsadziłem, nie świeci. Doszedłem do wniosku że sprawdzę próbówką czy jest napięcie. W momencie kiedy ją wsadziłem w mieszkaniu poszły korki a sama lodówka po ponownym włączeniu nie działa, co więcej gdy jest podłączona do prądu w mieszkaniu działa tylko światło. Jako że do elektryka mi daleko, byłbym wdzięczny za jakąkolwiek poradę, czy da się to jeszcze jakoś naprawić, czy od razu szykować się na zakup nowej? Bardzo dziękuję

edit: próbówkę wsadzałem do otworu na lampkę w lodówcę

0 2
  • #2 22 Lis 2016 20:03
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Soram napisał:
    Doszedłem do wniosku że sprawdzę próbówką czy jest napięcie. W momencie kiedy ją wsadziłem w mieszkaniu poszły korki a sama lodówka po ponownym włączeniu nie działa, co więcej gdy jest podłączona do prądu w mieszkaniu działa tylko światło.

I w gniazdku do którego podłączona jest lodówka nie ma prądu jak rozumiem.

Soram napisał:
    Jako że do elektryka mi daleko, byłbym wdzięczny za jakąkolwiek poradę, czy da się to jeszcze jakoś naprawić,

Zapewne upaliło się połączenie w którejś puszce w ścianie. Alternatywnie - nie znalazłes wszystkich bezpieczników.

0
  • Pomocny post
    #3 22 Lis 2016 20:04
    rozales
    Poziom 24  

A jest prąd w gniazdku od lodówki?
    Jeśli tak to wezwij speca od lodówek.

0