Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprawdzenie sprawności skrętki

AXELF 22 Lis 2016 20:01 375 7
  • #1 22 Lis 2016 20:01
    AXELF
    Poziom 20  

Witam,
    Piszę w takiej sprawie gdyż dotychczas miałem możliwość sprawdzenia poprawności działania kabla (UTP )za pomocą testera przewodów ethernet, z jednej strony podłączało się jeden wtyk RJ 45 a z drugiej kolejną wtyczkę i diody pokazywały gdzie jest przerwa lub pomieszana para żył.
    Ostatnio zmieniłem miejsce zamieszkania i kabel wychodzi prosto ze ściany (nie ma gniazdka jak to było kiedyś)i mam tylko 1 wtyczkę RJ 45. W jaki sposób można sprawdzić miernikiem czy nie ma pomylonych kabelków lub czy wszystko jest poprawnie dociśnięte. Chciałem to zrobić omomierzem ale wtedy musiałbym oskórować izolację przed wtyczką a to mija się z celem.
    Czy ktoś może coś doradzić ?
    Pozdrawiam

0 7
  • #3 22 Lis 2016 20:20
    AXELF
    Poziom 20  

No teraz kabel wyłazi prosto ze ściany (jest zagipsowany) i wchodzi prosto do komputera.
    Powyższy kabel wychodzi ze skrzynki do której tylko admin ma dostęp więc nie mogę zrobić pomiaru typu wtyk z wtykiem dlatego szukam jak to obejść by tylko tą jedną wtyczkę można było sprawdzić.

0
  • #5 22 Lis 2016 20:37
    geniusm
    Poziom 26  

Ale dlaczego chcesz to sprawdzać? Połączenie nie działa?

0
  • #6 22 Lis 2016 20:46
    AXELF
    Poziom 20  

Transfer skacze i widzę, że jedna z żył jest zbyt krótka i chciałem sprawdzić czy to jest przyczyną. Zawsze mogę uwalić wtyczkę i dać nową tylko myślałem, że można to bardziej profesjonalnie zrobić.

0
  • #7 22 Lis 2016 20:58
    geniusm
    Poziom 26  

Jak połączenie sieciowe masz 100Mbps to do transmisji używane są żyły 1,2,3,6 - jeżeli wtyczka jest zaciśnięta zgodnie ze standardem będą to kolory biało-pomarańczowy/pomarańczowy/biało-zielony/zielony.

0
  • #8 22 Lis 2016 21:04
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

AXELF napisał:
    Transfer skacze i widzę, że jedna z żył jest zbyt krótka i chciałem sprawdzić czy to jest przyczyną.

Puść ping do najbliższego routera providera to zobaczysz czy problem jest na tym odcinku.

0