Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Saeco Intelia - odkamienianie

Adelheidis 22 Lis 2016 21:25 1845 3
  • #1 22 Lis 2016 21:25
    Adelheidis
    Poziom 2  

Cześć,
    Mam problem z ekspresem Saeco Intelia One Touch Cappuccino.
    Ekspres wyświetlił informację o odkamienieniu. Rozpoczęłam proces odkamieniania tak, jak stoi w instrukcji. Proces "zawiesił" się na płukaniu, płucze tak długo jak jest woda w zbiorniku, wyświetli się brak wody, po dolaniu wody płucze dalej i tak bez końca, raz z wylotu kawy, raz ze spieniacza mleka. Nie reaguje na żadne przyciski, jedynie na wyłączenie przyciskiem z tyłu ekspresu, albo zupełne odłączenie od sieci. Po włączeniu prądu zaczyna proces w tym samym miejscu co skończył.
    Macie możne pomysł co to może być? Da radę to opanować w domu, czy bez serwisu się nie obejdzie?
    Dzwoniłam do 2 serwisów, w każdym mówią coś zupełnie innego nie podając, jakiej kwoty należy spodziewać się za naprawę.

Kawoholiczka prosi o pomoc. :)

0 3
  • #2 22 Lis 2016 22:45
    ssss
    Poziom 31  

Witam.
    Prosze sprawdzic czujnik przeplywu wody -flowmeter

0
  • #3 23 Lis 2016 00:04
    Adelheidis
    Poziom 2  

Rozumiem, że wiąże się to z rozkreceniem ekspresu ? Jak mogę sprawdzić wspomniany element ?

0
  • #4 29 Lis 2016 19:50
    leotdipl
    Poziom 19  

Adelheidis napisał:
    Cześć,
    Mam problem z ekspresem Saeco Intelia One Touch Cappuccino.
    Ekspres wyświetlił informację o odkamienieniu. Rozpoczęłam proces odkamieniania tak, jak stoi w instrukcji. Proces "zawiesił" się na płukaniu, płucze tak długo jak jest woda w zbiorniku, wyświetli się brak wody, po dolaniu wody płucze dalej i tak bez końca, raz z wylotu kawy, raz ze spieniacza mleka. Nie reaguje na żadne przyciski, jedynie na wyłączenie przyciskiem z tyłu ekspresu, albo zupełne odłączenie od sieci. Po włączeniu prądu zaczyna proces w tym samym miejscu co skończył.
    Macie możne pomysł co to może być? Da radę to opanować w domu, czy bez serwisu się nie obejdzie?
    Dzwoniłam do 2 serwisów, w każdym mówią coś zupełnie innego nie podając, jakiej kwoty należy spodziewać się za naprawę.

Kawoholiczka prosi o pomoc. :)

witaj,

spróbuj wejść w tryb serwisowy (na priv wysyłam link)

Wg instrukcji na str. 37 --> sprawdź najpierw przepływ przez zawory/pompa.
    Wydaje się, że masz problem z przepływem wody (mogła paść pompa /słaba wydajność/
    lub opór w obwodzie wody /wspomniany flow meter, tj. przepływomierz).

Pytania:
    - czy kawiarka brzmi inaczej niż to bywało zazwyczaj?
    - i czy w tacce ociekowej jest nadmiar wody czy też nie?

5