Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka na prezent. Co kupić.

23 Lis 2016 09:36 729 5
  • Poziom 5  
    Niestety na narzędziach to ja się nie znam wcale. A chcę kupić Mężowi pod choinkę spawarkę. Tylko co wybrać, zgłupiałam totalnie. W marketach pewnie będą mi chcieli wcisnąć cokolwiek, więc pytam tu.
    Co kupić totalnemu amatorów do domowego użytku od wielkiego dzwonu?
    I w budżecie 300-400zł.

Bardzo, bardzo proszę o pomoc.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 33  
    Koniecznie inverterowa. Jest mała, lekka, daje najwięcej możliwości i satysfakcji. Ograniczając fundusz, obcinasz możliwości. Nie wiem czy znajdzie się w tej cenie. Nie wiem co Twój mąż będzie spawał, ale trzeba kupić coś co będzie miało prąd spawania przynajmniej do elektrod 3,2mm. Wtedy pospawa prawie wszystko. I płynną regulację prądu spawania. To powinna mieć każda inverterowa.

Tu znalazłem coś co by mi osobiście pasowało.

http://allegro.pl/spawarka-inwertorowa-mma-250a-maska-spawalnicza-ri-i6340154099.html

Chodzi o to, że jeśli jeszcze nie ma maski samościemniającej, to to jest właściwe miejsce. Sama maska kosztuje przeważnie ok 150. Tutaj wychodzi, że mniej niż 100. Spawanie w takiej masce to podstawa. Bez niej trzeba używać konwencjonalnej. Wymaga więcej wprawy i jest ogólnie niefajne, dodatkowo zajmuje obie ręce.

Osobiście używam maski samościemniającej od 10 lat i spawarki inverterowej. Moja ma dodatkowo przecinarkę plazmową i TIG ale to już koszty ponad 1400 i dodatkowo kompresor do powietrza :D
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 5  
    jaszczur1111 napisał:
    Koniecznie inverterowa...

Dzięki za odpowiedź. Mąż mój żaden specjalista, ot przyspawac np. Urwany element przy bramie, albo regał w piwnicy, stojak jakiś, do bardziej ambitnych prac to się nie weźmie.
    Myślałam że za 400zł będzie można poszaleć z amatorskimi sprzętami :D

A ile trzeba zapłacić za taką w miarę ogarnięta spawarkę z podstawowym osprzętem?
  • Poziom 5  
    jaszczur1111 napisał:
    No właśnie ok. 400 powiedzmy bez maski, także mieścisz się w sumie...

A któraś z poniższych?

Link

Link