Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Paski pojawiające się na obrazie z kamer analogowych.

23 Lis 2016 10:13 834 8
  • Poziom 6  
    Witam.
    Mam problem z kamerami CCTV. Schemat układu monitoringu wygląda następująco: 3 kamery analogowe, rejestrator oraz zasilacz PSDC 161216T (12V/1A). Problem polega na tym, iż po podłączeniu 1 kamery do zasilacza, obraz jest żyleta, po podłączeniu 2 kamery, obraz zaczyna lekko drgać na obu, po podłączeniu 3 kamery, na obrazie pojawiają się wędrujące pasy (z góry na dół). Kamery oddalone od zasilacza i rejestratora ok. 35m każda, połączone są skrętką. Wartości natężenia przy kamerach spadają wraz z ilością podpiętych kamer.
    Jak można to poprawić?
  • Pomocny post
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    cineek88 napisał:
    wartosci natezenia przy kamerach spadaja wraz z ilościa podpietych kamer.

To niespotykane zjawisko w przyrodzie :)

Na poważnie:
    1. Na jednym zasilaczu 12V/1A mogą nie uciągnąć trzy kamery
    2. Nie podałeś jaki kabel Cu, CCA czy w ogóle jakiś stalowy wynalazek.
    3. Nie podałeś spadku napięć - napięć zasilających na kamerach.
    4. Nie podałeś też typów kamer i ich parametrów

tak więc trudno jest wnioskować.
  • Poziom 6  
    1. Zasilacz mam dedykowany dla 16 kamer wiec wydaje mi sie ze bez problemu powinien pociągnąć. W opisie zasilacza jest info o tym, że każde z 16 wyjść daje 12V/1A.
    2. Kable mam CCA
    3. Spadek napiec na przewodach wynosi ok 1,4V ( z tym ze napięcie wyjściowe spada od wartości 12,24 V - przy 2 kamerach do wartości 11,5 V przy 3 kamerach)
    4. GC-DM655/IR KAMERA KOPUŁKOWA 650 LINII 3,6MM IR 20M takie mam kamerki....
  • Pomocny post
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    cineek88 napisał:
    napięcie wyjściowe spada od wartości 12,24 V - przy 2 kamerach do wartości 11,5 V przy 3 kamerach

Gdzie to mierzyłeś na kamerach czy zasilaczu, bo coś mi się ten rachunek nie zgadza?

Ogólnie kabel do wymiany na miedziany,
    wyjścia zasilania 12v/1A zwielokrotnij prądowo łącząc ze sobą np. trzy wyjścia.

Wyreguluj napięcia potencjometrem aby mieć 12V na kamerach.
  • Poziom 13  
    To szeregowo idzie? W sensie zasilanie kamer po jednej skrętce? Na ilu żyłach skrętki idzie to zasilanie?
    Mi coś pachnie, że na jednej skrętce poszły 3 kamery analogowe (3 transformatory = 6 żył) i próba puszczenia zasilania na dwóch pozostałych żyłach...
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    giaur13 napisał:
    To szeregowo idzie? W sensie zasilanie kamer po jednej skrętce?

Wniosek, że zasilanie "idzie" szeregowo w sensie po jednej skrętce jest chybiony.
    Czy spotkałeś się kiedykolwiek z takim zasilaniem kamer, bo ja nie?
    Pewnie zmyliło cię to natężenie które spada wraz z podłączaniem kolejnych kamer. Kolega pomylił prawdopodobnie natężenie z napięciem. A zasilanie podłączone jest jedną parą przewodów do której dołączone są (oczywiście równolegle) kolejne kamery.W przypadku kabla CCA jest to niekorzystne nawet na tak krótkich odległościach. W ogóle oszczędności polegające na zastosowaniu jednego kabla UTP do transmisji i zasilania dla trzech kamer jest nie fajne i zawsze stwarza problemy.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Panowie do czasu gdy autor nie uzupełni danych, nie poda jak podłączone są kamery i w jaki sposób dokonywał pomiarów ( o czym obaj pisaliście) dalsza dyskusja nie ma sensu. Poczekajmy.
    Drogi autorze. Proszę uzupełnić niezbędne dane.
    3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
    pozdrawiam
  • Poziom 13  
    suworow napisał:
    Panowie do czasu gdy autor nie uzupełni danych(...)dalsza dyskusja nie ma sensu.

Tu się zgodzę. Sugerowałem tylko co może próbować sprawdzić.
    Rysiek2 napisał:
    Czy spotkałeś się kiedykolwiek z takim zasilaniem kamer, bo ja nie?

Widziałem takie rzeczy, że niczego już nie wykluczam ;)
    A myślałem o podłączeniu takim jak Ty - w sensie elektrycznym jest oczywiście równoległe. Szeregowe w sensie na jednym kablu kilka kamer.
  • Poziom 6  
    panowie sprawa rozwiazana. Rysiek dzieki za pomoc... wskazowka co do wyregulowania napiecia byla trafna.
    na zasilaczu znajduje sie potencjometr dzieki ktoremu moge sprawnie wyregulowac napiecie.
    po wyregulowaniu paski zniknely. jedynie na jednej z kamer widac delikatne paseczki ale ciezko wyregulowac to tak aby kamera ktora znajduje sie blisko i ta ktora jest daleko mialy identyczne parametry zasilania. mimo to dziekuje. szczegoly zamieszcze w wolnej chwili:) pozdrawiam i jeszcze taz wielkie dzieki!