Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Panasonic CF-61 uszkodzenie modułu ładującego

Ipsylon 14 Lip 2005 01:24 828 0
    Ipsylon
    Poziom 13  
    Dostalem takie oto ustrojstwo jak laptop firmy Panasonic, model CF-61, ale niestety bez ladowarki, do momentu w ktorym sie bateria calkowicie nie rozladowala mozna bylo z niego normalnie korzystac, czyli przez jakies 30 minut :] Niestety gdy juz sie wylaczyl podlaczylem go do zasilacza 10V 100mA i probowalem go naladowac, wolno sie ladowal wiec podlaczylem go pod 20V i 400mA i to juz byla przesada bo bateria naladowala sie do 17% a pozniej na wyswietlaczu ze stanem baterii wyskoczyl tylko obrazek baterii a w nim napis "Ed" i to byl koniec. Laptop nie chce sie juz wlaczyc. Jak sprawdzalem baterie to daje poprawne napiecie i jest w kilku procentach przynajmniej naladowana, a laptop nie reaguje wogole, nawet dioda baterii nie zaswieci sie juz na czerwono. No i meritum sprawy, czyli moje dwa pytania: 1. Co moglo prawdopodobnie sie w nim uszkodzic? 2. Jak dostac sie do plyty glownej i ukladu odpowiedzialnego w nim za obsluge ladowarki?
    Z gory dziekuje za odpowiedz.

----------------------------------------------------------------------------------------

Udało mi się dostać do płyty głównej i płytki odpowiedzialnej za ładowarkę [Na nóżkach niektórych układów widać że zaczęła się przytapiać cyna - Jak zrobię zdjęcia to wrzucę] Płytka jest podpisana:
    DFUP 0841ZD1(2)
    E46669-711V
    Jedyne pytanie jakie już mam to tylko czy można to gdzieś jeszcze dostać?[/code]