Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP laser Jet CM1312nfi - Blady/słaby wydruk

23 Lis 2016 10:49 615 2
  • Poziom 5  
    Dzień dobry,
    Dostałem drukarkę HP Color LaserJet CM1312nfi bez żadnej historii, "zepsutą", na części. W domu okazało się, że drukarka ogólnie działa, nie wyświetla błędów, ale przy testowym druku (gazetka z marketu na skaner i klawisz kopiuj) wypluła z siebie prawie czystą kartkę. Wskaźnik tonerów pokazuje pełno.
    Najpierw potrząsałem tonerami w nadziei, że dawno nie była używana. To spowodowało, że coś tam zaczeło być widac na wydruku (metoda jak powyżej). Znalazłem serwisówkę i zrobiłem jej reset do ustawień fabrycznych. Pomyślałem, że może są nieprawidłowo odczytywane tonery i de facto są puste. Więc wypaliłem dziurę w czarnym, żeby dosypac proszku, ale w środku było pełno.
    Doczytałem, że problemem może być ubrudzony laser. Wyczyściłem kazde pojedyncze lusterko i każdą pojedyncza soczewkę, dokładnie ze wszystkich stron. Na koniec dokładnie przedmuchałem skompresowanym powietrzem. Było brudno.
    Próbny wydruk tylko nieznacznie się poprawił.
    Doczytałem, że moze jest problem na stykach, więc wyczyściłem cleanserem i wacikiem wszystkie styki na płycie, wszystkie spręzynki dotykające styków, i wszystkie spręzynki i kontakty dotykajace styków w kasetach z tonerami. Niestety, wydruk pozostaje taki sam, czyli nieznacznie lepszy niż był jak ją przyniosłem. Wydrukowałem testowe zdjęcie z karty pamięci, aby sprawdzić działanie lasera, niestety wydruk równiez bardzo zły.
    Czy ktoś mógłby mi pomóc i zasugerowac, co jeszcze można sprawdzić?
    Podmiana części na takie z działajacych urzadzeń niestety nie wchodzi w rachubę.
    Na wydruku "statystyk" jest informacja, że drukarka wydrukowała do tej pory nie całe 2400 stron, a firmware ma oznaczenie 20120104. Urzadzenie wygląda jak nowe, szkoda wyrzucić.
    Załaczam skany poglądowych wydruków już po tych wszystkich czynnościach.
    11 - kopia ksero kolorowa
    12 - kopia ksero czarno-biała
    13 - druk zdjęcia z karty pamięci. (wziąłem pierwszą lepszą, kolorową grafikę z ostrymi krawędziami)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    Sługa WSI napisał:
    Czy podmieniałeś chociaż jeden z tonerów? Chociażby czarny.
    Wymieniłem tylko proszek w czarnym.