Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Outlook.com - Poczta Programu Outlook a konto w domenie "poczta.fm"

Brooce 23 Nov 2016 15:15 1389 3
 • #1
  Brooce
  Level 8  
  Cześć,


  Chcę zacząć używać klienta poczty online od Microsoftu, czyli outlook.com . O ile konto Onetu podpiąłem tam bez problemów, o tyle konto Interii w domenie poczta.fm nie chce się przyjąć - zarówno przy łączeniu automatycznym (wpisuję tylko adres i hasło) oraz gdy ustawiam wszystkie konfiguracje ręcznie (wg pomocy ze strony interii).

  Czy komuś udało się połączyć takie konto z outlookiem online? To kwestia jakiegoś specjalnego ustawienia o którym głośno nie piszą, czy może tylko czasowa niedyspozycja? W starym outlooku express wszystko grało.


  Pozdrowienia i dzięki za pomoc
 • Helpful post
  #2
  recek.niunia
  Level 13  
  A zmieniałeś ręcznie numery portów? Domyślny to (IMAP: 993 (TLS) POP3: 110 SPOP3: 995 SMTP: 587) a poprawny to IMAP: 143 (TLS) , SMTP: 465 (TLS). Po zapisaniu ustawień można ręcznie z edytować ponownie porty http://pomoc.poczta.interia.pl/news-parametry...konfiguracji-programow-pocztowych,nId,2136275 lub http://pomoc.poczta.interia.pl/news-konfiguracja-konta-imap,nId,2136407 lub http://pomoc.poczta.interia.pl/news-microsoft-outlook,nId,2136273
 • #3
  Brooce
  Level 8  
  Próbowałem, niestety dalej nie chce działać. Dla ścisłości, poniżej screen z ustawieniami:

  Outlook.com - Poczta Programu Outlook a konto w domenie "poczta.fm"Poczta co..ig.PNG Download (11.02 kB)

  A błędy dostaję takie.

  v1 - gdy w nazwie użytkownika podam pełen adres email (w podesłanych przez Ciebie linkach są używane dwa warianty) :
  Outlook.com - Poczta Programu Outlook a konto w domenie "poczta.fm"Error 3 - ...ticate.PNG Download (5.52 kB)

  v2 - gdy w nazwie podam tylko nazwę, bez domeny (hasło jest na 100% poprawne, bo przez kopiuj-wklej loguję się na interii bez problemów):
  Outlook.com - Poczta Programu Outlook a konto w domenie "poczta.fm"Poczta err...orrect.PNG Download (5.04 kB)

  Dla uzupełnienia podam jeszcze error v3, czyli gdy użyję innych portów bądź szyfrowania w konfiguracji. To chyba potwierdza jej poprawność w poprzednich próbach:
  Outlook.com - Poczta Programu Outlook a konto w domenie "poczta.fm"Poczta err...ovider.PNG Download (5.53 kB)  Jakieś pomysły? :/
 • #4
  recek.niunia
  Level 13  
  Mam na innym serwerze pocztę ale spróbuj coś innego. Serwer poczty przychodzącej imap.poczta.interia.pl lub imap.interia.pl , a do wychodzącej smtp.poczta.interia.pl lub smtp.interia.pl. I spróbuj z każdym z różnych portów jakie napisane są wyżej.