Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E90 - zabezpieczenie - Odcięcie rozrusznika i pompy paliwa.

eS. 23 Lis 2016 16:46 969 2
  • #1 23 Lis 2016 16:46
    eS.
    Poziom 10  

Witam,
    Szukam rozwiązania na dobre, proste zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą i zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami.

Samochód to BMW E90 09.2007 z silnikiem M47N2.

Pierwsze z nich to odcięcie rozrusznika a drugie to odcięcie zasilania na pompę paliwa.
    W związku z tym mam pytanie:

1) Na stronie ze schematami WDS nie mogę znaleźć schematu z moim silnikiem. Dla różnych typów schemat się powtarza więc zakładam, że i u mnie jest on podobny. Czy więc w takim razie mogę bezpiecznie odciąć rozrusznik np.na złączy X6011?

2) Czy odcięcie pompy paliwa jest bezpieczne? Nie spowoduje sypania błędami przez komputer? Rozumiem, że przy odciętej pompie auto zapali i zgaśnie po kilku sekundach? Czy jest możliwość aby silnik się zapowietrzył?
    Czy można tą pompę odciąć bezpośrednio np. na złączu EKP+?

Pozdrawiam Łukasz

Schemat rozrusznika i pompy paliwa:

BMW E90 - zabezpieczenie - Odcięcie rozrusznika i pompy paliwa. BMW E90 - zabezpieczenie - Odcięcie rozrusznika i pompy paliwa.

• #2 24 Lis 2016 06:59
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Skrzynia biegów automatyczna / manualna ?

eS. napisał:
    Czy więc w takim razie mogę bezpiecznie odciąć rozrusznik np.na złączy X6011?

Tak , jednak odcięcie rozrusznika przy manualnej skrzyni to zabezpieczenie na 3s.
    Przy automacie - OK.
    eS. napisał:
    Czy można tą pompę odciąć bezpośrednio np. na złączu EKP+?

Tak , jednak aby ominąć taie odcięcie wystarcza 3m kabla i wtyczka do gniazda zapalniczki.

• #3 24 Lis 2016 08:37
    van claude jean damme
    Poziom 16  

Przy manualnej, można jeszcze oprócz rozrusznika ciachnąć pedał sprzęgła.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME