Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką wiertarkę/szlifierkę kupić?

23 Lis 2016 17:33 1839 9
 • Poziom 10  
  Witam wszystkich bardzo serdecznie. Chciałbym zakupić wiertarkę lub młotowiertarkę oraz szlifierkę. Budżet na każde z tych urządzeń to od 200 do 300 złotych. Sprzęt byłby używany okazjonalnie to prac domowych i remontu raz na 3 - 4 lata w bloku z wielkiej płyty. Czy mógłbym prosić o doradzenie w wyborze sprzętu? Byłem w Castoramie, ale jest tyle marek, że urwanie głowy ;)
 • Poziom 32  
  Do wielkiej płyty to tylko coś z udarem pneumatycznym na sds. Z mniejszych może Młot udarowo-obrotowy PRWg 26GEO 850W Celma Młotowiertarka Black&Decker SDS+ 710W KD975 z większych GRAPHITE 58G862 1500W Młot udarowy + walizka. Szlifierka to jaka kątowa, oscylacyjna, taśmowa?
 • Poziom 10  
  Dziękuję za poradę i już szukam urządzeń :)
  Szlifierka kątowa :)
 • Poziom 32  
  Z kątówek 115mm Einhell Szlifierka kątowa TC-AG 115mm 500W RED, Black&Decker CD115K, z 125mm może być EINHELL TC-AG 125, HITACHI G13STA. Kilka ciekawych opcji. W Casto nie mają dobrych cen poza sprzętem w promocji.
 • Poziom 32  
  Do domu obydwie mogą być, Graphit to marka Topexu. Także made in china zresztą jak wszystko teraz.
 • Poziom 32  
  osiniak75 napisał:
  Graphit to marka Topexu. Także made in china zresztą jak wszystko teraz.

  Zgadza się, ale jeszcze jako-tako (wyszło po japońsku :D ) trzymają jakość. Mam kilka narzędzi tej marki (wkrętak akumulatorowy, piła tarczowa, opalarka, wiertarka) i jak na razie nie narzekam...
 • Poziom 32  
  Wszystko zależy od sposobu używania, lecz przy młotowiertarce ich jakość może nie wystarczyć szczególnie przy kuciu w betonie.
 • Poziom 13  
  Hej,

  Pozwolę sobie włączyć się w dyskusję, ponieważ mowa tu o naszym produkcie marki GRAPHITE.
  W kwestii używania - jak mówi stare i sprawdzone przysłowie – „ jak dbasz tak masz”. I to znakomicie odnosi się do trwałości elektronarzędzi. Oczywiście są bardziej i mniej wytrzymałe młotowiertarki, ale tutaj swistaq wyraźnie wskazuje na użytek domowy, więc nie będzie potrzebne w pełni profesjonalne urządzenie z przeznaczeniem do codziennego użytku na placu budowy.

  Jeśli chodzi o to czy młotowiertarka GRAPHITE wytrzyma kucie w betonie, to możecie być o to spokojni. W końcu do tego także jest przeznaczona. Oczywiście, nigdy młotowiertarka nie będzie tak trwała i wydajna w kuciu jak młot, ale w domowych warunkach poradzi sobie bez problemu. A w razie problemów – zawsze masz serwis gwarancyjny.

  Podsumowując, bez względu na to jaki sprzęt wybierzesz pamiętaj o tym, że narzędzia trzeba używać zgodnie z jego przeznaczeniem i dbać o nie zgodnie z zaleceniami producenta. To nie są tylko nudne formułki wpisane do instrukcji „bo tak trzeba”, tylko faktyczne rady pomagające utrzymać narzędzie w dobrej kondycji.

  Pozdrawiam,
  Tomek
 • Poziom 10  
  Dziękuję wszystkim za pomoc :) Zakupiłem Graphite PRO 59GP501 :)