Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik 3 fazowy - brak tabliczki znamionowej

23 Lis 2016 18:44 651 1
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam silnik 3 fazowy. Niestety wiem o nim tylko tylko , ze jest 3 fazowy zwarty. Wychodza z niego 3 czerwone przewody podlaczone do zaciskow X , W i U.
    Chcialbym sie dowiedziec jakiej mocy jest i ile pradu pobiera. Sieci 3 fazowej nie mam, wiec chcialbym go podlaczyc pod 230V - wiaze sie to oczywiscie z podlaczeniem kondensatora pracy. Jakies porady? Dolaczam zdjecia.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 15  
    Michail73 napisał:
    Witam. Posiadam silnik 3 fazowy. Niestety wiem o nim tylko tylko , ze jest 3 fazowy zwarty. Wychodza z niego 3 czerwone przewody podlaczone do zaciskow X , W i U.
    Chcialbym sie dowiedziec jakiej mocy jest i ile pradu pobiera. Sieci 3 fazowej nie mam, wiec chcialbym go podlaczyc pod 230V - wiaze sie to oczywiscie z podlaczeniem kondensatora pracy. Jakies porady? Dolaczam zdjecia.

Witam!
    Jestem w posiadaniu takiego samego silnika, powiem Ci że takie były dostępne w latach 60tych i ten został pomalowany (oryginał był szary).
    Moc takiego silnika może wynosić około 120W jak dobrze pamiętam.
    Co do podłączenia to proponuję sprawdzić styki miernikiem napięcia i cały czas nim obracać, u mnie działa normalnie bez fazy na 2 stykach.
    Pozdrawiam!