Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RaspberryPI/MCP 3008 - [c++] odczyt napiecia baterii z ADC

Redrum93 23 Lis 2016 19:26 591 1
  • #1 23 Lis 2016 19:26
    Redrum93
    Poziom 4  

Witam,

Chciałbym za pomocą ADC MCP3008 odczytać wartość napięcia baterii podłączonej do kanału 0 (wcześniej zmniejszyłem jej napięcie do 2.5V ). Korzystałem z poradnika na stronie http://www.hertaville.com/interfacing-an-spi-...mcp3008-chip-to-the-raspberry-pi-using-c.html . Stworzyłem sobie układ z potencjometrem i wszystko jest ok, jednak gdy wpinam baterie result wypisuje cały czas 0. Sprawdziłem za pomocą miernika czy napięcie faktycznie dochodzi do kanału. Czy mam modyfikować sposób odczytu transmisji? (tablica data i odnoszenie się do adresu w pamięci, niestety nie wiem w jaki sposób to działa)

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale ADC działa tak, że odczytuje napięcie analogowe i zamienia je na cyfrowe (z dokładnością zależna od tego ilu bitowy jest), także czy w układzie jest potencjometr,czujnik czy napięcie z baterii nie powinno mieć tu różnicy ?
    Przewertowałem już mnóstwo internetowych poradników i dalej nie jestem co do tego pewny

0 1
  • #2 23 Lis 2016 19:59
    el2010tmp
    Poziom 25  

Redrum93 napisał:
    Stworzyłem sobie układ z potencjometrem i wszystko jest ok, jednak gdy wpinam baterie result wypisuje cały czas 0.

To pstryknij zdjęcie jak wpiąłeś tą baterię.

0