Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston Clas 24/28 - czasami nie odpala

23 Lis 2016 22:16 900 1
  • Poziom 1  
    Witam, mam problem z piecem dwufunkcyjnym Ariston Clas 24/28 z zamkniętą komorą spalania. Piec średnio raz dziennie ma problem z zapłonem. Słychać normalny dźwięk jak przy uruchomieniu ale piec tak jakby nie mógł zaskoczyć, a po kilku sekundach się wyłącza całkowicie. Na wyświetlaczu pojawia się Error, ale żadna lampka się nie świeci. Proces włączania i wyłączania pieca powtarza się co kilka sekund aż do momentu jego ręcznego wyłączenia z prądu. Po odczekaniu około godziny piec działa normalnie i grzeje wodę i c.o.

Wezwałem serwisantów to stwierdzili, że padła płyta główna i koszt naprawy około 1000 zł.

Piec ma cztery lata i nigdy wcześniej nie było z nim problemów. Macie może jakieś pomysły co mogło w nim paść poza płytą główną? Bo ja podejrzewam bardziej jakiś czujnik i nie chciałbym wyrzucić tylu pieniędzy na płytę niepotrzebnie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista elektryk
    Jest iskra - nie pojawia się płomień ? Albo płyta tak jak powiedzieli, albo coś z zespołem gazowym, to drugie łatwo wykluczyć, jeżeli w chwili zapłonu jest lub nie - podane napięcie na zespół gazowy.
    pzdr