Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX-505RDS MKII - Głośne buczenie przez pół godziny od włączenia

gosc_niedzielny_ 23 Lis 2016 23:16 330 6
  • #1 23 Lis 2016 23:16
    gosc_niedzielny_
    Poziom 9  

Witam,
    Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny buczenia amplitunera KD. Jest to Pioneer VSX-505RDS MKII z 1997 roku. Po włączeniu po kilkunastu sekundach zaczyna buczeć. Buczenie jest dosyć głośne i wydobywa się wyłącznie z amplitunera. Po mniej więcej pół godzinie grania buczenie ustaje. Czy da się to jeszcze naprawić?

Pozdrawiam, Adam.

0 6
  • #2 23 Lis 2016 23:23
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Jak najbardziej da się naprawić , tylko musimy w to zajrzeć :)

0
  • #3 24 Lis 2016 19:46
    gosc_niedzielny_
    Poziom 9  

Brzęczy transformator sieciowy ATS 7118 A MS 10G SMD. Czy jest możliwość jeszcze gdzieś to kupić, ewentualnie zamiennik? I ile to może kosztować?

0
  • #4 24 Lis 2016 20:08
    osiniak75
    Poziom 31  

Brzęczą blachy rdzenia, czy cały transformator? Może poluzowały się śruby mocujące trafo. Jak buczenie ustaje to znaczy że po nabraniu temperatury "coś" się rozszerza i to coś trzeba znaleźć i unieruchomić lakierem, żywicą itp.

0
  • #5 24 Lis 2016 20:17
    gosc_niedzielny_
    Poziom 9  

Śruby są mocno dokręcone, nie wiem czy brzęczą blachy czy coś innego, na pewno buczenie dochodzi od transformatora. Jak go ręką dociskam to zmienia się nieznacznie brzmienie, nie zmienia się głośność. Buczenie nie zależy od ustawienia głośności, ani od tego czy coś jest w ogóle podłączone.

0
  • #6 24 Lis 2016 20:38
    osiniak75
    Poziom 31  

W takim razie ja bym to trafo potraktował lakierem elektroizolacyjnym, po demontażu i zdjęciu wszelkich osłon strzykawką ( bez igły ) do środka trochę lakieru bym zaaplikował.

0
  • #7 14 Lut 2017 19:16
    gosc_niedzielny_
    Poziom 9  

Kupiłem za 2 stówy na allegro wzmacniacz stereo A509R. Amplituner AV pójdzie do kosza. Różnica w dźwięku nie do opisania, aż chce się słuchać. Ipo godzinie słuchania nie boli głowa. Wymieniłem też kolumny. Czuję że załapałem bakcyla stereo i już rozglądam się za czymś jeszcze lepszym.

0
  Szukaj w 5mln produktów