Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pianino cyfrowe casio px-150, samo się wyłącza

szymon1090 23 Nov 2016 23:33 1191 4
 • #1
  szymon1090
  Level 2  
  Witam,
  Otóż mam problem z moim pianinem elektrycznym casio. Jak w temacie. Podczas grania samo się wyłącza. Czasami po minucie, czasem po kilku sekundach. Nie wiem czym to może być spowodowane. Jest to bardzo denerwujące, gdyż prawie w ogóle nie da się na nim grać. Może ktoś z was miał podobny problem. Szukałem informacji na ten temat na wielu innych forach (polskich jak i zagranicznych) ale niestety nie znalazłem nic. Może ktoś byłby w stanie mi pomóc :cry:
 • #2
  HD-VIDEO
  Level 42  
  Pomoc, to oddanie do serwisu, który zajmuje się instrumentami elektronicznymi.

  Nie ma możliwości, po takim opisie stwierdzić co jest uszkodzone, co wymienić poza podpowiedziami typu "wymienić kondensatory".

  Nie widać SM do tego instrumentu, trzeba też posiadać podstawową wiedze w tym temacie podstawowych pomiarów, więc...

  Podstawowe pomiary:
  Sprawdzenie zewnętrznego zasilacza lub podstawienie nowego o takich samych parametrach.; DC 12V/minimum 1,5A, z plusem w środku
 • #3
  soltys1207
  Level 11  
  Myślę, że tak na szybko to możesz jeszcze sprawdzić czy jest odpowiedni styk w gnieździe zasilacza, może pod delikatnym drganiem po prostu wtyk nie łączy w gnieździe. Spróbuj poruszać wtykiem jeśli uda się włączyć instrument. Niby banalne, a może okazać się prawdziwe.
 • #4
  Roman Wojnas
  Level 2  
  Mialem podobny problem w Pianinie Roland HP-2800 . Zostal rozwiazany przez wymiane kondensatora o wielkiej pojemnosci na płycie głownej obok procesora czytajacego klawiaturę .
 • #5
  szymon1090
  Level 2  
  Sprawa załatwiona, na szczęście zostało mi kilka dni gwarancji, więc odesłałem do producenta. Do zamknięcia