Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pianino cyfrowe casio px-150, samo się wyłącza

23 Lis 2016 23:33 1032 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    Otóż mam problem z moim pianinem elektrycznym casio. Jak w temacie. Podczas grania samo się wyłącza. Czasami po minucie, czasem po kilku sekundach. Nie wiem czym to może być spowodowane. Jest to bardzo denerwujące, gdyż prawie w ogóle nie da się na nim grać. Może ktoś z was miał podobny problem. Szukałem informacji na ten temat na wielu innych forach (polskich jak i zagranicznych) ale niestety nie znalazłem nic. Może ktoś byłby w stanie mi pomóc :cry:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 40  
    Pomoc, to oddanie do serwisu, który zajmuje się instrumentami elektronicznymi.

Nie ma możliwości, po takim opisie stwierdzić co jest uszkodzone, co wymienić poza podpowiedziami typu "wymienić kondensatory".

Nie widać SM do tego instrumentu, trzeba też posiadać podstawową wiedze w tym temacie podstawowych pomiarów, więc...

Podstawowe pomiary:
    Sprawdzenie zewnętrznego zasilacza lub podstawienie nowego o takich samych parametrach.; DC 12V/minimum 1,5A, z plusem w środku
  • Poziom 10  
    Myślę, że tak na szybko to możesz jeszcze sprawdzić czy jest odpowiedni styk w gnieździe zasilacza, może pod delikatnym drganiem po prostu wtyk nie łączy w gnieździe. Spróbuj poruszać wtykiem jeśli uda się włączyć instrument. Niby banalne, a może okazać się prawdziwe.
  • Poziom 2  
    Mialem podobny problem w Pianinie Roland HP-2800 . Zostal rozwiazany przez wymiane kondensatora o wielkiej pojemnosci na płycie głownej obok procesora czytajacego klawiaturę .
  • Poziom 2  
    Sprawa załatwiona, na szczęście zostało mi kilka dni gwarancji, więc odesłałem do producenta. Do zamknięcia