Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop do pracy na maszynach wirtualnych

Glorvit 24 Lis 2016 00:52 591 3
  • #1 24 Lis 2016 00:52
    Glorvit
    Poziom 2  

Cześć.
    Chciałbym kupić laptopa do pracy z przeznaczeniem do uruchamiania kilku maszyn wirtualnych jednocześnie. Testy konfiguracji systemów operacyjnych, programowanie.

Kryteria
    • Cena: Absolutny max 5000 zł., wolałbym taniej.
    • System: Podstawowy będzie Windows, ale sprzęt może być bez systemu. Niżej napisałem kilka słów o moich wątpliwościach
    • Mobilność: Będę z nim czasem się przemieszczał, więc rozmiar ma dla nie średnie znaczenie, ciężar ma małe znaczenie. Bateria jest istotna, lepiej byłoby gdyby była wymienna.
    • Rozmiar ekranu: Teraz korzystam z 13 cali. Jest to wygodne ale ekran jest jednak chyba za mały na kilka odpalonych maszyn. Wydaje się, że max 15,6 aczkolwiek czytałem już zalety 17-calowych maszyn podczas pracy na środowiskach wirtualnych. Jestem otwarty.
    • Wykonanie: Bardzo ważne. Ma to być sprzęt na kilka lat a nie wydajna maszynka, w której zawiasy i klawisze posypią się po 2 latach.
    • Peryferia i klawiatura: Ma to drugorzędne znaczenie – najważniejsza jest wydajność i dobre wykonanie. Jednak (jako cechy drugorzędne) chciałbym podświetlaną klawiaturę, nieco oddzieloną klawiaturę numeryczną i duży „Enter”. I frytki do tego;) Nie pogardziłbym też sprzętowymi przyciskami regulacji głosu. Stacja dysków może być na USB.
    • Specyfikacja: Spory dysk SSD, może być drugi zwykły. Jest możliwość aby nie był to dysk na USB3 montowany przez sklep? Absolutne minimum 16 GB RAM.
    • Przeznaczenie: Praca i nauka w różnych środowiskach, programowanie oraz konfiguracja systemów operacyjnych. Oczywiście wszystko na maszynach wirtualnych. Jako trzeciorzędne znaczenie (nawet czwartorzędne) może być zdolność maszyny do gier. Ale to dodatek. Może jakąś nową cywilizację lub roma total war sobie od czasu do czasu odpalę.

Jeśli chodzi już o samego nadzorcę to mam pewne wątpliwości. Dopiero w tym zaczynam więc mogę przekręcać niektóre sprawy.
    Chyba najskuteczniejszy jest hipernadzorca 1 typu, czyli zainstalowany bezpośrednio na sprzęcie. W takim wypadku miałbym jedną maszynę jako system do pracy oraz pozostałe maszyny ze środowiskami testowymi i programistycznymi. Czy ktoś z Was pracował już w ten sposób? Czytałem trochę o windowsowym Hyper-V i wygląda na to, że nawet gdy się uruchamia go jako rolę to i tak jest 1 typu. Wiem, że najpopularniejsze (stosowane do tej pory również przeze mnie np.: VMware i VirtualBox) są rozwiązania 2 typu, wydaje mi się jednak że sprawniejsze byłoby poleganie na 1 poziomie nad sprzętem a nie na 2.

Jeśli nie macie konkretnych propozycja ale możecie podzielić się uwagami bardziej ogólnymi to również chętnie wysłucha.
    Dziękuję za wszelkie porady i sugestie.

0 3
  • #2 24 Lis 2016 08:17
    KrzysziuN
    Poziom 23  

Hej,

W tej cenie wydajne laptopy podchodzą już pod gamingowe aczkolwiek zacznę od tych takich MNIEJ desigiem gamingowych :)

Dell Inspiron 7559 i7-6700/16/240+1000/Win10 GTX960 UHD
    Matryca FULL HD UHD IPS, dobra jakość wykonania atrakcyjna stylistyka nie wygląda jak typowa biznesówka, łatwy dostęp do podzespołów, multimedialne głośniki, rozmieszczenie i wybór portów, dobry serwis od Della - Renoma marki. W komplecie masz dysk SSD 240 gb na m2 + 1 TG HDD też wewnątrz laptopa. Grafika wydajna aczkolwiek nic nie pisałeś o grach :)
    http://www.x-kom.pl/p/330790-notebook-laptop-...7566-i7-6700-16g-240500-win10-gtx960-fhd.html

Ewentualnie ciekawa nowość od Dell następna powyższego modelu:
    Dell Inspiron 7566 i7-6700/16G/240+500/Win10 GTX960 FHD
    http://www.x-kom.pl/p/330790-notebook-laptop-...7566-i7-6700-16g-240500-win10-gtx960-fhd.html
    Nie powiem Ci jeszcze o nim dużo gdyż to nowość, ale z wstępnych recenzji użytkowników wypada naprawdę dobrze.

Kolejny model to Lenovo Y700-15 i7-6700HQ/16GB/480+1000 GTX960M FHD
    Matryca FULL HD IPS niezłej jakosci, wydajna konfiguracja, podświetlana klawiatura, dobrej jakości głośniki JBL, ciekawy design, przyjemny w dotyku pulpit roboczy, niskie temperatury robocze pod obciążeniem, smukła, elegancka obudowa, dobre czasy pracy na baterii jak na taką konfigurację, łatwy dostęp do układu chłodzenia, dobre rozmieszczenie portów
    http://www.x-kom.pl/p/325039-notebook-laptop-...00-15-i7-6700hq-16gb-4801000-gtx960m-fhd.html

MSI PE60 6QD i7-6700HQ/32GB/1TB+256SSD GTX950M
    Matryca FULL HD niezłej jakości, dobre pokrycie kolorów, niezłe wykonanie, 32 gb ram, podświetlana klawiatura, aluminiowa obudowa. MSI P to wersja prestiż
    http://www.x-kom.pl/p/293557-notebook-laptop-...e60-6qd-i7-6700hq-32gb-1tb256ssd-gtx950m.html

Jeżeli myślisz o 17 calowych to polecam
    Acer VN7-792G i7-6700HQ/16GB/240+1000 GTX960M FHD
    Matryca FULL HD IPS dobrej jakości, dobre wykonanie, świetny design, USB typu C, dobra kultura pracy, podświetlana klawiatura.
    http://www.x-kom.pl/p/328115-notebook-laptop-...-792g-i7-6700hq-16gb-2401000-gtx960m-fhd.html

Pozdrawiam

0
  • #3 26 Lis 2016 22:35
    Glorvit
    Poziom 2  

Dzięki za poradę.
    Z tego co widzę, są to laptopy gamingowe. Zatem laptop do gier jest aż nadto pod wirtualizacje?
    Jakie warunki powinienem postawić takiej maszynie? Oczywiście sprzętowe wsparcie dla wirtualizacji - procesor i7, ram 16GB. O czym jeszcze nie pomyślałem?

0
  • #4 28 Lis 2016 08:17
    KrzysziuN
    Poziom 23  

Nie wszystkie to laptopy gamingowe, aczkolwiek gamingowe laptopy w tej cenie maja najlepsze konfigurację :)
    i7HQ + 16 gb ram powinno dawać radę

0