Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy wirus na facebooku na Windows.

przemek345rukat 24 Lis 2016 12:12 624 2
 • #1 24 Lis 2016 12:12
  przemek345rukat
  Poziom 3  

  Od kilku na fejsie krąży nowy trojan,od znajomych dostajecie plik z rozszerzeniem svg. Z pozoru wygląda jak plik z w grafice wektorowej. Po kliknięciu przekierowuje niby na youtube jednocześnie na dysk sciąga plik zawirusowany i informuje o tym że trzeba ściągnąć zalecane rozszerzenie do przeglądarki...no i tak zrobiłem i w tym momencie okazuje się że to zwykła ściema dałem się nabrać ale ścigam drania. Wszędzie podpowiadają że by postępować nastepująco:
  Nowy wirus na Facebooku nie jest wykrywany przez zdecydowaną większość antywirusów. Tak naprawdę absolutnie bezpieczni są tylko użytkownicy, którzy nie używają systemu Windows. Dlatego lepiej nie klikać w niektóre facebookowe powiadomienia.
  Jak walczyć z zagrożeniem?

  Jeżeli jednak już pobrałeś plik o rozszerzeniu *.jse, natychmiast go usuń. Jeżeli już zdążyłeś go uruchomić, twój dysk może zostać zaszyfrowany. By tego uniknąć, usuń wszystkie pliki powiązane z wirusem. W tym celu zamknij przeglądarkę, wejdź do katalogu AppData (C:\Users\NAZWAUŻYTKOWNIKA\AppData, gdzie NAZWAUŻYTKOWNIKA to twoja nazwa użytkownika) i usunąć następujące pliki:

  autoit.exe
  bg.js
  ekl.au3
  ff.zip
  force.au3
  manifest.json
  ping.js
  ping2.js
  run.bat
  sabit.au3
  up.au3

  Dodatkowo, jeżeli nie potrafisz odnaleźć złośliwego rozszerzenia, trzeba także usunąć katalog przeglądarki oraz jej wszystkich rozszerzeń.
  http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bezpiecze...booku-nie-otwierajcie-zdjec-od-znajomych.aspx
  Jest jednak problem ze ta instrukcja jest dobra do windowsa 7, 8, 10 a śmigam jeszcze na XP i tu zaczynają się schodki... Czy jest ktoś w stanie pomóc ?
  link do jednej ze stron:
  http://www.spidersweb.pl/2016/06/nowy-wirus-na-facebooku.html#

  0 2