Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spawarki frimer x1100

24 Lis 2016 15:20 606 3
  • Poziom 2  
    Witam! Mam problem, spalił się przekaźnik 18VDC i wypalił się druk wokół rezystora w spawarce Frimer X1100. Proszę o pomoc.

Czego od nas oczekujesz .
    Moderator Krzysztof Reszka
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Po pierwsze - ustal pierwotny przebieg połączeń wypalonych.
    Po drugie - usuń starannie i do najdrobniejszego ziarenka zwęglenia żywicy epoksydowej i włókna szklanego.
    Po trzecie - wymyj wszystko acetonem do momentu aż przestanie brudzić wacik.
    Po czwarte - używając żywicy Epidian53 wypełnij ubytki i zalakieruj powierzchniowe nadpalenia laminatu.
    Po piąte - odtwórz brakujące połączenia. Ja używam do tego celu blachy Cu na pokrycia dachowe ≠0,150-0,200mm.
    Ścieżki wycina się zwykłymi solidnymi nożyczkami.
    Po szóste - przyklej na miejsce (klejem epoksydowym) i przylutuj z dużym zakładem do pozostałych po pożarze części ścieżek (po oskrobaniu soldermaski - rzecz jasna)
    Po siódme - nawierć otwory pod elementy. Ponieważ odtworzenie przelotek w otworach będzie niemożliwe - zastosuj rozwiązanie z metalowymi tulejkami z Cu, które rozklepuje się w powiększonych odpowiednio otworach i lutuje do ścieżek. (do nabycia na allegro)
    Po ósme - wlutuj elementy w miejsce zniszczonych.
    Po dziewiąte - użytkuj aż do następnej awarii. :D
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    B.dziękuję - wiadomości zawarte w Twoim poście są dla mnie super (jestem nowicjuszem) , lecz nadal nie mogę naprawić spawarki - brak schematu i danych ścierzek,nie znam druku ścieżek . Szukam wszędzie - jest to spawarka Włoskiej firmy . Dlatego nadal proszę o pomoc . Może ktoś z kolegów potrafi rozwiązać mój problem Pozdrawiam!! gajtrans
  • Poziom 26  
    do naprawy tego obwodu (soft-start) schemat jest zbędny. W Twoim przypadku doszło do przebicia i wyładowania łukowego na powierzchni laminatu. Moim zdaniem źle wytrawione przestrzenie na płytce, brud pod soldermaską...
    To się w masówce zdarza.
    O prostu - postępuj wg instrukcji jakiej udzieliłem. Płytkę dobrze obejrzyj bezlupkie.... Skoro ja na tych nie najlepszych techniczne fotach widzę gdzie były połączenia - Ty również dostrzeżesz.
    Wyraźnie zwarte ścieżką są styki bierny i przełączny przekaźnika FINDER 40,61.018 .Styk czynny - do drugiej węższej ścieżki (pojedyncza para po lewej). Te dwie ścieżki połączyć należy rezystorem pionowym umieszczonym obok przekaźnika. Moim zdaniem będzie to 82-120Ω/10W ceramiczny pionowy (zgodny rozstaw śladów otworów w wypalonej płytce).
    Reszta zapewne jest nieuszkodzona, no chyba, ze ktoś był tak uparty i spawarkę z uwalonym, stopniem końcowym, ,,czymał-pod-pradem'' aż się wszystko ufajczyło.
    Jest to równie prawdopodobne jak przypadek zanieczyszczenia laminatu.
    Sprawdź po prostu omomierzem z przejściem diodowym elementy półprzewodnikowe (klucze).