Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Partner 2000r. nie działają światła stop

TomD2121 25 Lis 2016 09:09 1656 3
  • #1 25 Lis 2016 09:09
    TomD2121
    Poziom 9  

Witam.

Mam problem ze światłami stop w Peugeot Partner 2000 rok. Żadne nie działa, nawet 2 dodatkowe na klapie.
    Sprawdziłem:
    Żarówki - są ok. potem napięcie - nie dochodzi, następnie bezpiecznik - ok. i na końcu czujnik pod pedałem ( przy naciśniętym hamulcu zwarty, bez hamulca rozwarty).

Moje pytanie: Czy jest w tym samochodzie po drodze jakiś przekaźnik, bo na forum nigdzie nie mogę się doczytać, lub może ktoś wie, jak lecą wiązki? Wtedy będę szukał jakiejś przerwy.

Za podpowiedzi serdeczne dzięki :-)

0 3
  • #2 25 Lis 2016 10:00
    cezars65
    Poziom 24  

W nim nie ma szyny CAN , to ja bym spróbował wziąć przewód z np. akumulatora z + i spróbował podać napięcie do jednego z przewodów przy łączniku pod pedałem . Jak zaczną lampy stopu palić to znaczy że masz coś z brakiem napięcia przed łącznikiem stopu. Zawęzisz obszar poszukiwań . Można też jak to nie pomoże sprawdzić połączenia masowe .

0
  • #3 25 Lis 2016 10:39
    TomD2121
    Poziom 9  

cezars65 napisał:
    W nim nie ma szyny CAN , to ja bym spróbował wziąć przewód z np. akumulatora z + i spróbował podać napięcie do jednego z przewodów przy łączniku pod pedałem . Jak zaczną lampy stopu palić to znaczy że masz coś z brakiem napięcia przed łącznikiem stopu. Zawęzisz obszar poszukiwań . Można też jak to nie pomoże sprawdzić połączenia masowe .

Dzięki, spróbuje. Masa jest bo żarówki są podwójne (stop i mijania), a światła mijania świecą normalnie.

0
  • #4 26 Lis 2016 08:09
    TomD2121
    Poziom 9  

To dopiero początek moich problemów w tym samochodzie, kupiłem go bardzo okazyjnie bo od czasu przygasał licznik i wyłączały się kontrolki. Pewnego dnia zgasło wszystko , nie działa podswietlenie , wskazówki od paliwa i temperatury zemdlały , licznik prędkości i obrotów nie działa oraz kilka kontrolek ( ładowanie akumulatora, grzanie świec, kierunki). Działa tylko kontrolka zapalonych śwaiteł mijania.
    Co dziwne, kierunkowskazy działają natomiast nie słychać przerywacza i charakterystycznego klikania.
    Może macie pomysł czy wymienić licznik czy padło coś też w tym sterowniku BCI??

0