Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EGIS PLUS 24FF trzy letni kocioł z półroczną przerwą w użytkowaniu

25 Lis 2016 13:41 705 3
 • Poziom 2  
  Witam i proszę o podpowiedź - kocioł jak wyżej:odpowietrzona i napełniona instalacja wodna, zasilanie gazowe i elektryczne ok.
  Po próbie uruchomienia, pojawia się błąd 109. Wyczytałem, że to może być zastana pompka wodna i trzeba ją uruchomić ręcznie.
  Jednak nie wiem, gdzie ona się znajduje i jak to zrobić? Może ktoś ma w tym jakieś doświadczenie i zechce się podzielić - bardzo dziękuję.
 • Poziom 33  
  Przepraszam na wstępie, że się ośmielam odzywać w tematyce grzewczej nie mając dostatecznie dużej wiedzy w temacie (zajmuję się głównie elektroniką, ale ogólne tematy techniczne nie są mi obce). Sam mam problem i nikt nie wie, jak go rozwiązać. Pompa w tym kotle powinna się znajdować pod zespołem palnika po prawej stronie. To taki walec z dołączonymi dwiema rurami odchodzącymi promieniście. Ponieważ pompy obiegowe, z którymi się spotkałem są zbudowane na zasadzie wirującego magnesu z cewką na zewnątrz to "ruszenie" ich jest możliwe bez rozbierania przykładając silny magnes neodymowy w pobliże obudowy i poruszanie nim w różnych kierunkach. Ja bym tak zrobił będąc posiadaczem podobnego kotła. Na pompki akwariowe i do oczek wodnych działa.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Odłącz zasilanie. Zdejmij pokrywę i opuść sterowanie. Pompa jest z prawej strony z mosiężną śrubą na śrubokręt. Podłuż ręcznik pod pompę i na sterowanie. Odkręć śrubę i pokręć wirnik prawo-lewo. Jeżeli się zruszy to dobrze... Jeżeli nie zgłoś do serwisu. Przykręć umiejętnie śrubę by nie zepsuć gwintu. Koszt nowych pomp do kotłów to ok. 1000zł.
 • Poziom 2  
  Dzięki - poruszyłem wirnikiem pompy i kociołek pracuje - jeszcze raz dziękuję.