Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S4 I9505 - Galaxy S4 nie znajduje karty SIM

krzyma81 25 Lis 2016 14:09 1263 2
  • #1 25 Lis 2016 14:09
    krzyma81
    Poziom 8  

Witam. Pewnego dnia telefon wyświetlał komunikat "brak karty SIM" po ponownym uruchomieniu działało przez jakiś czas...po pewnym czasie komunikat się pojawiał ponownie i tak przynajmniej kilka razy w miesiąsu (ponowne uruchomienie rozwiązywało problem). Ostatnio zmieniłem operatora (z Orange na Virgin Mobile)... wkładam kartę SIM do gnizda i nic... postanowiłem że wykonam operację "przywróć ustawienia fabryczne", do tego pełna aktualizacja softu plus zdjęcie simloka:
    wersja systemu android: 5.0.1
    wersja modemu: I9505XXUHOJ2
    Wersja jądra: 3.4.0-5978264 dpi@SWDD6822#1 thu oct 8 19:29:47 KST 2015
    Numer wersji: LRX22C.I9505XXUHOJ2

Dodam że karty innych operatorów są rozpoznawane przez telefon, tylko Virgin nie daje rady (jest to karta 3 in 1, czyli nano,micro, SIM)...
    postanowiłem że spróbuję wymienić gniazdo SIM i czytnik karty pamięci... wymieniłem i jest jeszcze gorzej (NIE CZYWA W OGÓLE KART SIM ale czyta karty pamięci)... już rozkładam ręce bo nie wiem co sie dzieje...
    Może spróbować od nowa wgrać "czyste " oprogramowanie, w tym zaktualizować może firmware czy jak???
    Proszę o pomoc... dodam że karta SIM Virgin jest rozpoznawalna w innych telefonach, nawet starszej generacji... Pozdrawiam

0 2
  • #2 26 Lis 2016 17:52
    krzyma81
    Poziom 8  

Firmware zaktualizowany i jak była lypa tak jest... chyba zmienie operatora ponownie.... :(

0
  • #3 02 Gru 2016 21:33
    krzyma81
    Poziom 8  

Witam wszystkich... problem rozwiązałem wymieniając płytę główną, wszyscy praktycznie dostępni operatorzy "dają" karty nowszej generacji, byłem w Play, Orange, T-Mobile i wszystkie karty że tak powiem na próbę nie były wykrywane :( Więc jak ktoś ma podobny problem do mojego... to nie pozostaje niestety nic innego... wymiana płyty głównej albo nowy telefonik.... Pozdrawiam wszystkich Serdecznie... a tak przy okazji życzę Wesołych Świąt

0