Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-1865 - separator? -

remot 25 Lis 2016 19:09 381 4
  • #1 25 Lis 2016 19:09
    remot
    Poziom 30  

Drukarka Samsung Ml-1865. Zaczęła pobierać więcej niż jedną kartkę. Moja Pani nie przyznała się oczywiście ale podejrzewam, że włożyła za gruba kartkę. Pojedyńcze kartki drukuje bez zarzutu.

I teraz pytanie.
    Czy ta elastyczna gąbka, która jest zaznaczona na zdjęciu jest we właściwym miejscu? Coś mi to nie pasuje.

0 4
  • #2 26 Lis 2016 14:31
    endriuf
    Spec od drukarek

Tej gąbki nie powinno tam być. Wyjmij ją i sprawdź efekt. Czy pobiera jedną kartkę za drugą czy kilka naraz?

0
  • #3 26 Lis 2016 15:15
    remot
    Poziom 30  

Pobiera kilka naraz.
    A skąd ona się tam wzięła?
    Na pewno nie jest to element, który znalazł się gdzieś z zewnątrz.
    Podejrzewam, że z zatrzasku blokującego separator ( jeżeli dobrze nazywam ten element ) zamontowanego od dołu metalowej podstawy.
    Ale to tylko moja teoria.

0
  • #4 27 Lis 2016 21:56
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przytrzymaj przycisk nad przyciskiem włączania ok 10 sek aż zacznie migać dioda. Powinna wydrukować się konfiguracja z ilością stron. Jeśli licznik jest poniżej 10000 to raczej separator jest ok, prędzej się czymś opaskudził. Nabądź drogą kupna płyn do rolek "platen clean" firmy AF (ok 20 zł) i wyczyść gumkę separatora i samą rolkę albo od razu zamawiaj gdzieś jc93-00211A to separator do tej drukarki koszt ok 10 zł tyle że trochę zabawy z wymianą jest.

0
  • #5 28 Lis 2016 11:53
    remot
    Poziom 30  

Witaj

Na razie nie wymieniałem ponieważ mam kolejny problem. Po złożeniu wszystkiego do kupy nie mam sterowania elektromagnesem. Sam elektromagnes sprawny. Wygląda na to, że złożyłem prawidłowo. Przy ręcznym wyzwoleniu elektromagnesu przyjmuje kartkę.

0