Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka sterownik z lpt na usb

25 Lis 2016 20:30 597 12
  • Poziom 4  
    Mam ploter cnc ze złączem lpt, zepsuł mi się laptop i chciałbym przerobić sterownik lub zastosować jakąś przejściówkę ale nie mam pomysłu na to. Sterownik to AVT 5358/2
  • PCBway
  • Poziom 15  
    wielik003 napisał:
    Mam ploter cnc ze złączem lpt, zepsuł mi się laptop i chciałbym przerobić sterownik lub zastosować jakąś przejściówkę ale nie mam pomysłu na to. Sterownik to AVT 5358/2

Witam!
    Przedewszystkim radzę poprawić błędy w pisowni, oraz bardziej sprecyzować problem.
    Z tego co przeczytałem to zrozumiałem że masz uszkodzony kontroler LPT w laptopie.
    Tak więc polecam kupić LPT na PCMCIA, nie są to jakieś drogie rzeczy, zwłaszcza że w przeciwieństwie wersji na USB działa prawidłowo.
    Drugim sposobem jest jakiś stary komputer na Linuxie, do którego możesz zainstalować dość sporo rozmaitych kontrolerów, a dostęp będziesz miał po SSH.
    Pozdrawiam!
  • PCBway
  • Poziom 4  
    Korzystam z systemu xp
  • Poziom 15  
    wielik003 napisał:
    Korzystam z systemu xp

Do CNC podpinasz najtańszy komputer typu terminal za 20zł i instalujesz na nim ReactOSa.
    Następnie musisz odnaleźć w systemie katalog odpowiadający za kontroler LPT i w przypadku Windowsa po Telnecie zamontować go zdalnie obok katalogu który odpowiada za ten kontroler w laptopie.
    Jak czegoś nie rozumiesz to pytaj :D
  • Poziom 4  
    <ciach>
    Chodzi o taki terminal?

Moderowany przez dondu:

Linki do Allegro tylko w działach "Co kupić?"

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

• Poziom 4  
    TERMINAL HP T5000
  • Poziom 4  
    W tym terminalu moge zainstalować macha 3?
  • Poziom 15  
    wielik003 napisał:
    W tym terminalu moge zainstalować macha 3?

Jeśli zainstalujesz na nim ReactOSa i na dane włożysz pendrive to nie powinno być z tą aplikacją problemów.
    Możesz jeszcze zainstalować VNC na terminalu, a na laptopie serwer SAMBA, który udostępniać będzie projekty na terminal aby aplikacja mogła je wykonać, dzięki czemu nie potrzebujesz pendrive gdyż 512mb to spokojnie ogarnie :D
  • Poziom 15  
    _jta_ napisał:
    ReactOS wymaga dysku 500MB i RAM-u 96MB; Compaq/HP T5710 zwykle ma "dysk" 256MB, czyli za mały, ale bywa i z 512MB.
    Ale poza tym on jest z Windows XP Embedded z VNC - kupując taki sprzęt dostajesz do niego automatycznie licencję na system.

RactOS jest otwartym systemem operacyjnym, oraz co do windowsa XP nie ma pewności czy posiada odpowiednie biblioteki aby obsłużyć tą aplikację, wątpię w to czy on jest bezpieczniejszy niż ReactOS z hasłem administratora.