Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka spawarke do spawania stali nierdzewnej metoda TIG

25 Lis 2016 20:36 2385 4
  • Poziom 4  
    Witam,
    czy mogłby mi ktos doradzic jaka optymalna spawarke wybrac do spawania barier ze stali nierdzewnej. Przedzial cenowy nie jest scisle okreslony, najwazniejsze zeby spawarka spisywala sie na 100% w zamierzonym zadaniu. Zapoznalem sie juz z podobnymi tematami na innych forach, lecz nie znalazlem tematu z takim samym zamiarem jak moj. Czesto forumowicze wskazywali np na Kemppi, przedzial cenowy od 2.600 zl do 20.000 zl, byc moze i wiecej, podobnie TIG Lincoln od 3.000-20.000. Spawarka ma byc wykorzystywana w warsztacie jaki w terenie. Wiadomo, ze jak kupie za 20.000 zl to napewno beda spawac bariery bez problemu, ale jesli wystarczajaca do tego zadania bedzie za 10.000zl, badz za 7.000 zl, to chyba nie ma potrzeby wyrzucac 20.000zl. Raczaj nie interesuja mnie chinskie spawarki, czytalem ze sa dosyc niedokladne i oszukuja w parametrach.

Za wszelkie propozycje z gory bardzo dziekuje!
  • Poziom 39  
    30 000 a 3000, miałem kiedyś ten dylemat, Fronius, Kemppi, Lincoln... Kupiłem z premedytacją żółtka, padł po 10 latach, był na budowach, spawał zasilany z agregatu, spadł z pickupa... Pracował w wilgotnym warsztacie, zapyleniu opiłkami z szlifowania, zabiło go słabe zero zasilania. Fakt że był to drogi żółtek, z gw. dooor to door. Teraz biorę następnego żółtka, z tej samej firmy.

W swojej praktyce, miałem w ręku palniki w/w. firm, ja, ani dwóch pracowników nie dostrzegło większych różnic, w funkcji AC niestety żółtek był lepszy, lepsza możliwość dopasowania parametrów do danej sytuacji.

Także są żółtki i żółtki :D
  • Poziom 4  
    A jakiej firmy dokładnie był twój "żółtek" i ile kosztował? Dostałem rownież polecenie Spawarka Spartus TIG 220P AC/DC , prezentacja tej spawarki na YouTube wyglada bardzo zachęcająco, cena ok 4500. Myślisz ze byłaby ok?
  • Poziom 39  
    Magnum, 200 AC/DC, ja teraz się przymierzam do :
    /spawarka-tig-ac-dc-jet-ii-250a-welder-fantasy-
  • Poziom 1  
    Hej
    Jestem na kupnie tiga AC dc kupiłeś może tego tiga od fantasy 250?
    Ponieważ się zastanawiam właśnie nad nim lub wersja 200a, bądź spartusem 220p.

Co kupiłeś i czy polecasz??