Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus E200HA - Przetwornica 12V/ E200HA 11,6cala 19V 1,75A (33W)

wikara23 25 Nov 2016 20:40 612 6
    wikara23
    Level 9  
    Witam,mam taki laptop E200HA 11,6cala 19V 1,75A (33W) i potrzebny do niego zasilacz lub bardziej przetwornica 12V. Przetwornica by dobrze ładowała i cicho chodziła. Zasilacz w laptopie taki:
    http://allegro.pl/nowy-zasilacz-asus-e200ha-e200ha-fd0004ts-i6242229107.html
    Bo zasilacza na 12V z wtyczką prostokątną to chyba nie do zdobycia, wiec pozostaje przetwornica tylko jaka co doradzicie?
    A coś takiego by nie była przetwornica za mocna:
    https://saturn.pl/komputery-i-tablety/przetwo...dium=cpc&utm_term=okazjeinfo&utm_campaign=xml
    HACKER333
    Level 13  
    http://allegro.pl/przetwornica-samochodowa-napiecia-12v-230v-75w-usb-i6048107530.html
    Złącze jest uniwersalne, więc można podłączać wtyczki brytyjskie, europejskie itp.
    Nie przejmowałbym się nigdy, że zasilanie jest zbyt mocne, bo jeżeli nie jest wykorzystywane, to prądu więcej nie pobiera a przy tym nie grzeje się jak mały piecyk i posłuży znacznie dłużej. Dla przykładu mam zasilacz 1000W w komputerze a wykorzystuję tylko około 400W. Dzięki tak dużemu zapasowi mocy, zasilacz nie grzeje się a wentylator ledwo się obraca. Zasilacz działa bezawaryjnie już 7 lat a zawsze mogę podłączyć dodatkowe urządzenia w celu wykorzystania dodatkowej mocy.
    wikara23
    Level 9  
    Czyli co kupić przetwornice 200W lub z większym z takim zapasem mocy ,czy coś takiego co podałeś o mocy 75W max 100W będzie cicho i by ładowało w miarę normalnie. Tylko laptop będzie podłączany pod przetwornice.
    HACKER333
    Level 13  
    Coś takiego co podałem w zupełności wystarczy, ponieważ laptop będzie wykorzystywał mniej niż 50% mocy przetwornicy. Ta przetwornica nie posiada wentylatora, więc będzie cicho :-)
    HACKER333
    Level 13  
    Ale to nie jest gniazdo UK tylko uniwersalne, o czym pisałem w moim pierwszym poście. To oznacza, że można podpiąć zarówno naszą polską wtyczkę, jak i angielską a nawet amerykańską i choć amerykańskie urządzenia pracują w większości z napięciem 110V, to są też takie, które mają zakresy pracy od 100V do 240V, więc można je spokojnie podpiąć pod nasze gniazdka z wykorzystaniem przejściówki lub bezpośrednio do takiej przetwornicy. Jeżeli jednak nie chce mieć Pan uniwersalnego gniazda, to proszę wybrać sobie urządzenie dowolne z tych, które Pan wybrał. Ja osobiście kupiłbym tę przetwornicę z przewodem, gdyż mógłbym ją sobie położyć gdzie bym chciał :-)
    Pozdrawiam :-)
    wikara23
    Level 9  
    Wybrałem jednak ten bez kabla na Polskie wejście gdyż jest to przetwornica bez wentylatora i bedzie cicho chodziło. W razie jak bedzie krótko to kupię przedłużkę i będe mógł sobie położyć gdzie chcę. :) dzięki za pomoc bo dużo mi to pomogło. :)