Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

odtwarzacz muzyki na telefonie (Nexus 5) nie znajduje muzyki na pendrive

Tito_GM 26 Nov 2016 11:15 822 2
 • #1
  Tito_GM
  Level 2  
  Witam. Próbowałem już z kilkoma różnymi odtwarzaczami (m. in. MX Player, VLC, Pi, Player PRO), ale bezskutecznie. Telefon to LG Nexus 5, system - Android 6.0.1. Widzi pendrive'y (system plików - FAT32, NTFS - nie widzi penów) oraz pliki na nich, ale jak już włączę dowolny odtwarzacz, nie jestem w stanie wyszukać tych plików i zacząć odtwarzać np. w play liście. Próbowałem też zorientować się w temacie OTG, i póki co doszedłem do tego, że skoro widzi sam pen i pliki, to chyba nie tu jest problem. Pena z telefonem łączę przez kabel oraz bezpośrednio - efekt ten sam. Czy to znaczy, że wciąż wina leży po stronie odtwarzaczy? Ktoś pomoże?
 • Helpful post
  #2
  cxzcxz123
  Level 32  
  Domyślam się, że te być może te odtwarzacze nie skanują domyślnie pendrive'ów. Zawsze możesz zainstalować sobie ES File Explorer, wyszukać tam pliki, które masz na pendrive i wybierać, który odtwarzacz ma je odtwarzać.
 • #3
  Tito_GM
  Level 2  
  Dziękuję za radę! Właśnie "testuję" nowy nabytek - ES Eksplorator. Trochę jest "zaśmiecony" (żeby nie obrażać powinienem napisać rozbudowany), bo chodziło mi o sam odtwarzacz, ale najważniejsze, że widzi pliki muzyczne, z którymi do tej pory inne playery miały problem. Samo skojarzenie niestety nie przyniosło skutku. Na szczęście ES ma wbudowany odtwarzacz i można sobie porobić playlisty. Trochę to na około, ale działa! ;) Do tego widzę, że ma kilka przydatnych elementów. No nic - dziękuję raz jeszcze i testuję dalej ;)