Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwustronna taśma termoprzewodząca

marcin w 26 Lis 2016 11:27 495 3
  • #1 26 Lis 2016 11:27
    marcin w
    Poziom 22  

Witam

Potrzebuję porady w temacie taśmy termoprzewodzącej, musi być to taśma obustronne klejąca. W sklepach można znaleźć produkty firm 3M czy AG termopasty ale ich przewodność cieplna jest słaba.

Cel użycia taśmy to mosfety, układy pamięci i inne gdzie użycie kleju jest niezalecane.

Może ktoś polecić coś dobrego ?

0 3
  • #2 26 Lis 2016 12:08
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    co do kupna czegos takiego to sie nie interesowalem ale wydlubalem sporo takich tasiemek (co prawda lekko klejacych) z plyt glownych gdzie sa wlasnie na MOSFET'ach i chipsetach. Tam radiator jest dodatkowo mocowany mechanicznie. Ja przykladowo mam te tasme w RaspberryPi gdzie przyklejony jest radiator i trzyma sie dobrze.
    Pozdrawiam

0
  • #3 26 Lis 2016 12:14
    marcin w
    Poziom 22  

Też chciałem między innymi użyć tej taśmy do mocowania większego niż standardowy radiatora w moim raspberry pi 3. I tu nie ma możliwości mocowania mechanicznego, tylko taśma trzyma. Przy mechanicznym mocowaniu sprawa jest znacznie prostsza bo można użyć zwykłego termopadu lub nawet pasty termoprzewodzącej.

0
  • #4 26 Lis 2016 20:30
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    jak napisalem zastosowalem taka tasiemke i radiator tez wydlubany z jakiejs plyty o powierzchni ciut wiekszej niz CPU w RBPi-A Radiator ma 2-3cm wysokosci tak ze nie wystaje z obudowy nie zaobserwowalem "ruchow" radiatora. Polecam dodatkowo wiatraczek ja dalem 5x5cm z karty graficznej i ma 35C przy max obciazeniu w gorace dni.
    A jeszcze z moich doswiadczen lepiej dac nieco wieksza tasiemke niz powierzchnia radiatora.
    Pozdrawiam

0