Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMV4OMOOEU-04-zmywarka - nie pobiera wody -nie zawsze załącza elektrozawór

26 Lis 2016 13:40 2154 5
  • Poziom 9  
    Zmywarka po włączeniu wypompowuje wodę, a następnie nie pobiera wody - nie załącza elektrozaworu, po czym wyłącza się jak na koniec - żadnego kodu błędu tylko 0:00.

Za drugim włączeniem zazwyczaj załącza się normalnie i jak próbowałem kolejno włączać i wyłaczać działa zawsze. Natomiast jak postoi zazwyczaj załącza pobieranie wody za drugim razem, czasem za pierwszym razem działa, a czasem za trzecim.

Zauważyłem też, że jak nie załączy elektrozaworu, a otworzę i zamknę drzwiczki to od razu włączy aquastop/zawór i pobiera normalnie i tak zazwyczaj czynię. Cykl prania dochodzi normalnie do końca. W serwisie powiedzieli, że to programator i nie opłaca się naprawiać. Czy ktoś ma może sposób na taką usterkę?
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 25  
    Pada sterowanie zamkiem drzwi. Programator ten na dole do naprawy. Ewentualnie uszkodzony przewód w drzwiach daje podobne objawy.
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 9  
    A jak naprawia się programator? Czy tylko wymienia się na nowy? Jak dobrać się do programatora?
  • Poziom 21  
    Sprawdź pompo grzałkę, a dokładnie zużycie łożysk ślizgowych.
  • Poziom 9  
    Chyba sam sobie nie poradzę, a mój serwis lokalny nawet nie chce obejrzeć. Będzie chyba pracować dopuki się załącza, a później...
  • Poziom 9  
    Może sie komuś przyda - znalazłem na forum - wina po stronie pompy myjącej. jest tam jakiś problem z łożyskami. Wymiana pompy na nową i po problemie. Wymiana nie jest trudna.